گرامیداشت هفته سالمند در شهرستان میبد

همزمان با هفته سالمندان «سوم تا نهم مهر ماه» مسئولین میبد با حضور در مرکز روزانه حبیب بن مظاهر با سالمندان تحت پوشش این مرکز دیدار کردند.

 رئیس سازمان تبلیغات اسلامی میبد در این دیدار گفت : سالمندان ما سختی‌هایی در طول زندگی کشیده‌اند و کارهای زیادی برای بزرگ کردن فرزندان و آرامش آنها انجام داده‌اند که شاید جوانان در حال حاضر از عهده آن امور برنیایند.

حجه الاسلام محمد رضا ابراهیمی افزود: سالمندان در دوره سالمندی به توانایی و سلامتی دوره جوانی خود نیستند اما باز هم می‌توانند انجام دهنده کارهایی باشند چون بدن آنها به کار کردن عادت دارد.

وی با اشاره به اینکه احترام به افراد سالمند واجب است، از سالمندان خواست اگر بی احترامی دیدند زبان به نفرین نگشایند بلکه دعاگوی فرزندان خود باشند و از خدا بخواهند به آنها عقل و فهم عنایت کند.

مسئول مرکز روزانه توانبخشی نگهداری از سالمندان حبیب بن مظاهر نیز طی سخنانی به معرفی این مرکزپرداخت و اشاره کرد: فعالیت‌های مرکز نظیر آموزش هنرهای دستی، بردن سالمندان به مراکز تفریحی، ویزیت آنها  در مرکز و در کنار آن ویزیت در منزل در راستای توانمندسازی و نشاط روحیه سالمندان انجام می‌شود.

مرکز روزانه توانبخشی سالمندان حبیب بن مظاهر با ظرفیت نگهداری و مراقبت و ارائه خدمات توانبخشی و آموزشی به ۵۰ نفر از بانوان در سال ۱۳۹۰ در میبد راه اندازی شد.

کد خبر 6115

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

دسترسی سریع به سامانه ها