اتیسم میبد

نخستین مرکز تخصصی اتیسم شهرستان میبد با هدف ارائه خدمات به کودکان اتیسم ساکن در شهرستان میبد و اردکان، هفته بهزیستی افتتاح می شود.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان یزد نخستین مرکز تخصصی اتیسم شهرستان میبد با هدف ارائه خدمات به کودکان اتیسم ساکن در شهرستان میبد و اردکان، هفته بهزیستی افتتاح می شود.

 رئیس بهزیستی میبد با اعلام این خبر گفت: مرکز اتیسم رویای زیبا اولین مرکز اتیسم شهرستان است که دو شهرستان میبد و اردکان را تحت پوشش خود قرارخواهد داد.

سید محسن فلاح توجه به کودکان اتیسم را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد: تشخیص سریع این اختلال در مهارت آموزی به کودکان اتیسمی تأثیر به سزایی را ایفاد می نماید.

وی افزود: بی توجهی به این کودکان مشکلات و هزینه های زیادی را در آینده متوجه جامعه و خانواده ها خواهد کرد، لذا باید بستر و شرایطی فراهم گردد تا این گروه از کودکان بتوانند در چنین مراکزی خدمات آموزشی را دریافت نمایند و اجتماع پذیری بیشتری را داشته باشند.

رئیس بهزیستی میبد با اشاره به نقش خانواده در آموزش به کودکان اتیسم اظهار داشت: باید آگاهی ها و آموزش های لازم به خانواده که دارای کودک اتیسم هستند داده شود تا راحت تر بتوانند با شرایط کودکان خود را سازگار نمایند.

 وی عدم اطلاع رسانی مناسب و در بعضی مواقع ناشناخته ماندن این اختلال را یکی مشکلات عمومی برشمرد و گفت: با ایجاد و گسترش چنین مراکزی و نیز استفاده از کادر مختصص و مجرب شرایطی فراهم می گردد تا خانواده ها بدون نگرانی و دغدغه ساعات و زمانهایی را به فرزندان دارای اختلال اتیسم اختصاص دهند.

فلاح بر تقویت مراکز اتیسم از نظر آموزشی تاکید کرد و گفت: این امر باعث می شود مراکز مطابق با استاندارهای روز دنیا قدم های موثری را در راستای ارائه خدمات مطلوب به این قشر از کودکان بردارند.


منبع: بهزیستی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.