oghaf

تفاهم نامه بهزیستی با اوقاف و امور خیریه چهارمحال وبختیاری امضا شد.

سرپرست بهزیستی چهارمحال و بختیاری با اشاره به امضاء تفاهمنامه با اداره کل اوقاف و امور خیریه گفت: با توجه به مشکلات جامعه بهزیستی نیت واقفان به سمت جامعه هدف بهزییستی معطوف شود و واقفان نگاه ویژه ای به بهزیستی داشته باشند.

معصومه محمدی روز پنجشنبه در آیین امضاء تفاهمنامه اوقاف و امور خیریه و سازمان بهزیستی استان افزود: این تفاهمنامه با هدف فراهم ساختن بستر و ظرفیت حسنه وقف برای افراد دارای معلولیت و جامعه هدف بهزیستی، توانمندسازی افراد دارای معلولیت، پیشگیری از بروز معلولیت، دسترس پذیری جامعه برای حضور افراد دارای معلولیت، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی برای همزیستی با معلولان منعقد شد.

وی با اشاره به مشکلات این قشر از جامعه از جمله مسکن، اشتغال، درمان و ایاب و ذهاب افزود: با هدایت نیت واقفان انفرادی و وقف اشتراکی (اجتماعی) به این سمت، می‌توان در کنار سازمان بهزیستی قسمتی از بار سنگین افراد دارای معلولیت را رفع کرد.

به گفته وی، هم اکنون ۳۲ هزار معلول در استان شناسایی شده است که تنها ۷ هزار نفر از این تعداد مستمری بگیر دائم هستند و مابقی به صورت موردی از خدمات سازمان بهزیستی بهره مند می‌شوند.

محمدی افزود: در استان ۲ هزار و ۳۰۰ زن سرپرست خانوار نیز زیرپوشش این سازمان هستند که می‌توان در بحث اشتغال با ایجاد وقف برای اشتغال خُرد و پایدار جامعه هدف بهزیستی گام مؤثری در رفع مشکلات این قشر برداشت.

وی به ظرفیت‌های اورژانس اجتماعی و مشاوران و مراکز آموزش و خدماتی این سازمان اشاره کرد و گفت: می‌توان از ظرفیت این گروه‌ها برای همکاری با خیمه‌های معرفت در بقاع متبرکه و امامزادگان و ارائه مشاوره به مراجعان استفاده کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.