ابتکار

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده در بازدید از اورژانس اجتماعی شهرستان قدس ضمن تقدیر از اقدامات موثر سازمان بهزیستی کشور در راستای تاب‌آوری اجتماعی و آماده‌سازی جامعه برای مقابله و مواجهه صحیح با آسیب‌های اجتماعی، گفت: تعاملات چهره به چهره با مردم و اطلاع‌رسانی درخصوص خدمات اورژانس باید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، «معصومه ابتکار» معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده در بازدید از اورژانس اجتماعی شهرستان قدس با اشاره به اجرای طرح تاب‌آوری اجتماعی به صورت پایلوت، گفت: گستردگی این امر بسیار کمک‌کننده است برای آماده‌سازی جامعه برای مقابله و مواجهه صحیح با این آسیب‌هاست.

معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده در پایان با بیان اینکه دستگاه‌هایی همچون سازمان بهزیستی کشور در این راستا اقدامات خوبی انجام دادند بر تداوم این مهم تاکید کرد و یادآور شد: آگاه‌سازی و آموزش به والدین بسیار مهم و ضروری است و تعاملات چهره به چهره با مردم شهرستان و اطلاع‌رسانی درخصوص خدمات اورژانس باید در اولویت قرار گیرد.

منبع: بهزیستی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

پربازدیدترین

«« نگاه کارشناسان

 • شهید دکتر محمدعلی فیاض‌بخش؛ مردی بی‌همتا که با فقرا نفس می‌کشید

  شهید دکتر محمدعلی فیاض‌بخش؛ مردی بی‌همتا که با فقرا نفس می‌کشید

  زندگی در کنار انسان‌های والایی که قدر لحظه لحظه عمر خود را می‌شناسند و هیچ گوهری را چون زمانی که برای خدمت به مردم در اختیارشان قرار گرفته است، ارزشمند نمی‌دانند فرصت والایی است که نصیب هر فردی نمی‌شود. اکنون بهزیستی بعد از سه دهه همچنان میراث‌دار اهداف شهید دکتر فیاض‌بخش اسطوره‌ای که همگان را در مسیر رشد فکری و اعتقادی غلتاند، است.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.

 • ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  ماشین تولیدکننده کار کودک باید متوقف شود/ صدای رسای فقرا و گروه‌های خاموش خواهم بود

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یادداشتی همزمان با روز جهانی مبارزه با کار کودک اعلام کرد که ۵۰ درصد کودکان کار را در کشور مهاجران تشکیل می‌دهند و معتقد است، برای حل این مسائل باید سیاستگذاری مشارکتی مدنظر قرار گیرد.

 • عوامل مؤثر بر تاب‌آوری فردی و اجتماعی در بلایا

  عوامل مؤثر بر تاب‌آوری فردی و اجتماعی در بلایا

  تاب‌آوری به مفهوم انعطاف پذیری در برابر مشکلات، فجایع و بلایاست. به عبارتی برخی افراد در مقابل فشارهای خارج از حد کنترل می‌شکنند و دچار آسیب‌های روانی و اجتماعی متعددی می‌شوند اما برخی افراد که مهارت‌ها و ویژگی‌های خاصی دارند نه تنها در برابر این مشکلات زنده می‌مانند و دچار آسیبی نمی‌شوند بلکه مقاوم‌تر از قبل مسیرهای موفقیت را سریع‌تر می‌پیمایند.

 • بودجه درنظر گرفته شده برای لایحه حقوق معلولان کم است

  بودجه درنظر گرفته شده برای لایحه حقوق معلولان کم است

  معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به پیش بینی یک هزار و 200 میلیارد تومان برای اجرای قانون حمایت از معلولان، گفت: این عدد بسیار کم است.