لرستان/توکلی

​مدیر کل بهزیستی لرستان از ایجاد پایگاه تابستانه در منطقه سیل زده معمولان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی لرستان، فاطمه زهرا توکلی در خصوص اقدامات پایگاه تابستانی در معمولان افزود:  این کانون پس از انجام غربالگری و شناخت  اختلالات کودکان جامعه هدف (پس ضربه های روانی پس از واقعه)، پروژه مطالعاتی سنجش تاب آوری،  برآیندهای اولیه مبنی بر لزوم مداخلات اجتماع محور، درمان مرحله‌ای بر اساس رویکردهای مبتنی بر جامعه شناسی درمانی و به اهتمام  ستاد توانمند سازی مبتنی بر جامعه محلی و با جلب همکاری و مسئولیت پذیری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان و همکاری بسیار خوب شهرداری و بهزیستی معمولان راه اندازی شد .

مدیر کل بهزیستی لرستان با اشاره  به خلاصه اقدامات انجام شده دراین کانون عنوان کرد: با توجه به لزوم و اهمیت گسترش فرهنگ مطالعه در بین کودکان و نوجوانان، کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان  معمولان با همکاری  جوانان منطقه اقدام به معرفی و دراختیار قرار دادن کتابهای مفید برای گروههای سنی کودکان و نوجوانان نموده است که روخوانی ، باهم خوانی و تحلیل برای یادگیری و درک مفاهیم ، سپردن کتاب به امانت و توسعه کمی و کیفی کتابخانه از جمله این اقدامات است.

وی یادآور شد: این کانون  بمنظور  افزایش خلاقیت و حس آفرینش کودکان اقدام به آموزش سفالگری و مجسمه سازی نموده است .

توکلی گفت: همچنین با هدف تقویت روحیه همدلی، همیاری  و همکاری درکودکان، انجام بازی گروهی با اسباب بازی های گروهی ، ترسیم نقاشی های مفهومی به صورت جمعی، بازی های گروهی  مختلف ومتنوع از دیگر برنامه های کانون است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.