esf131

در راستای  طرح تقسیم کار ملی ومحوریت اداره بهزیستی در کاهش آسیب اجتماعی طلاق، جلسه کمیته کاهش طلاق با حضور دستگاه های همکار ومعین در سالن جلسات اداره بهزیستی تیران وکرون برگذار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان تیران و کرون، درابتدای این جلسه بسته آموزشی "ازدواج هندوانه در بسته نیست" به اعضای کمیته معرفی شد و اعضا نظرات ونکات جالب توجه در مورد این بسته ی آموزشی ارائه نمودند.

پس از آن آمار طلاق وازدواج توسط اداره ثبت احوال و تحلیل آماری مراجعین طلاق توافقی سال 97 توسط واحد اورژانس اجتماعی بهزیستی ارائه شد.
« آرزو  رضوی» کارشناس آموزش پرورش به مشکلات دانش آموزان دوره متوسطه دوم در زمینه ازدواج های ناموفق و پیامدهای طولانی شدن مراحل طلاق آنها اشاره کرد و بر لزوم گسترش آموزش پیش از ازدواج ویژه دانش آموزان متوسطه تاکید کرد.


«معصومه حقیقی» سرپرست اداره بهزیستی نیز در خصوص مستمر بودن و برنامه ریزی دقیق آموزشی تاکید نمود واظهار داشت: آموزش ها باید بر حسب نیاز هر منطقه در شهرستان برنامه ریزی شود.
در نهایت مشکلات و راهکارها به بحث وتبادل نظر گذاشته شد و با جمع بندی نظرات اعضا، چندین مصوب در راستای کاهش آسیب های اجتماعی شهرستان بویژه طلاق مصوب شد. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.