esf130

«مرضیه فرشاد» مدیر کل بهزیستی استان اصفهان با هدف بررسی مشکلات مددجویان و چالش های پیش رو  به همراه استاندار و مدیران ارشد استانی در جلسه شورای اداری شهرستان سمیرم، شرکت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان سمیرم، وی ضمن اشاره به شعار امسال، واکاوی مشکلات اشتغال مددجویان، مرتفع سازی مشکلات ضمانت های بانکی و صدور مجوز ها را پشتیبان  بثمر نشستن طرح توانمند سازی  و اشتغال مددجویان و جذب کامل اعتبارات  دانست.

فرشاد طرح جانمایی 15 خانوار دارای حداقل دو عضو معلول  و 10 خانوار  تک معلول بهزیستی شهرستان در واحد های مسکن مهر  را از برنامه های اجرایی سال 98 دانست و ضمن تشکر از مدیر کل بنیاد مسکن استان اصفهان، هم افزایی  در این خصوص را ضروری عنوان نمود.

مدیر کل بهزیستی استان اصفهان،حضور معلولان در جامعه را منوط به اهتمام خاص به بحث مناسب سازی  ورودی  ادارات  و معابر شهری  دانست و افزود:  بهزیستی آماده ارائه مشاوره در خصوص  استاندارد های مناسب سازی برای ساخت سازه های جدید ادارات و ایجاد مکان های عمومی شهری جهت استفاده کلیه شهروندان بخصوص معلولین میباشد .

منبع: روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان سمیرم

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.