گفتگو با ایرنا2

بازدید سرپرست بهزیستی چهارمحال وبختیاری از خبر گزاری ایرنا، فارس و تسنیم در شهرکرد به مناسبت روز خبرنگار

سرپرست بهزیستی چهارمحال و بختیاری از افزایش مستمری بگیران دائم بهزیستی استان در دولت تدبیر و امید به ۱۲ هزار نفر خبر داد.

معصومه محمدی روز یکشنبه در دیدار از خبرگزاری ایرنا شهرکرد به مناسبت روز خبرنگار افزود: پیش از این مستمری بگیران سازمان بهزیستی ۵ هزار نفر بود که در چند سال گذشته این تعداد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه در استان ۳۲ هزار معلول شناسایی شده است ، اظهار داشت: خودکفایی و توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی از مهمترین اهداف و برنامه های این سازمان است.

به گفته وی، بر اساس برنامه ریزی های انجام شده سالانه ۱۰ درصد مددجویان زیرپوشش این نهاد با ایجاد اشتغال و تامین مسکن به خودکفایی می رسند و از چرخه حمایت این سازمان خارج می شوند.

محمدی با اشاره به اینکه بیشترین افراد مراجعه کننده به این سازمان به منظور دریافت حمایت های مادی هستند، افزود: ناآشنایی با خدمات تخصصی این سازمان از جمله مشاوره های تخحصی، کاردرمانی، گفتار درمانی، حمایتهای مادری و مشاوره ای و درمانی از جمله مشکلات است.

محمدی اظهارداشت: سازمان بهزیستی در حوزه پیشگیری و فرهنگ سازی از جمله اجرای طرح های غربالگری شنوایی ،بینایی، ژنتیک و مشاوره های ژنتیک و خانواده فعالیت های گسترده ای در دست اجرا دارد.

سرپرست بهزیستی استان گفت: استان در راستای اجرای طرح های غربالگریی شنوایی و بینایی بالای ۹۲ و ۹۵ درصد جامعه هدف را پوشش داده است و از میانگین کشوری نیز بالاتر است.

وی با اشاره به نقش رسانه ها در فرهنگ سازی افزود: برنامه های فرهنگی و پیشگیرانه سازمان بهزیستی در حوزه های مختلف نیاز به فرهنگ سازی و اطلاع رسانی دارد.

رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) مرکز شهرکرد گفت: ارتباط مدیران و خبرگزاری باید در راستای رفع مشکلات و بیان مشکلات و کاستی بیشتر نمود داشته باشد.

جهانبخش صفری افزود: با اطلاع رسانی دقیق و صحیح و به دور از مخفی کردن اطلاعات و آمار می توان در حوزه های مختلف برنامه ریزی و اطلاع رسانی دقیق انجام داد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.