تجلیل از خبر نگاران

رئیس سازمان بهزیستی کشور درآئین تجلیل از خبرنگاران حوزه اجتماعی خواستار تعامل بیشتر اصحاب رسانه با این نهاد حمایتی شد و گفت: زبان گویای افرادی باشید که صدای آنها به جایی نمی‌رسد؛ چراکه معتقدیم خبرنگاران چشم و گوش بهزیستی هستند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل، آئین تجلیل از خبرنگاران اجتماعی حوزه بهزیستی با حضور «وحید قبادی دانا» رئیس سازمان بهزیستی کشور، «عباس عطوف» مدیرکل حوزه ریاست، «سید منتظر شبر» مشاور اجرایی و «مسعود آسیما» مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور و همچنین «داریوش بیات‌نژاد» مدیرکل بهزیستی استان تهران در شیرخوارگاه آمنه برگزار شد.

در این مراسم «وحید قبادی‌دانا» رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به الکترونیکی کردن پرونده‌ها، تحت وب قرارگیری فرآیندهای بهزیستی، احصاء پرونده‌های مددکاری اجتماعی و توانبخشی، عنوان کرد: ارائه این خدمات نیاز به زمان دارد تا مددجویان به راحتی و در اسرع وقت نیازهایشان را مرتفع سازند و به نقطه مطلوبی برسیم؛ چنانچه هدف ما سلامت اجتماعی است که البته گاهاً هدف گم می‌شود و شاهد رقابت‌های ناسالم می‌شویم؛ این در حالی است که مردم از این رقابت‌های ناسالم خسته شده‌اند.

 رئیس سازمان بهزیستی کشور خواستار تعامل بیشتر اصحاب رسانه با این نهاد حمایتی شد و تصریح کرد: زبان گویای افرادی باشید که صدای آنها به جایی نمی‌رسند همچون زنان سرپرست خانوار، معلولان، معتادان بهبودیافته، فرزندان بی‌سرپرست و بدسرپرست و ... . این امر انتظار بیهوده‌ای نیست. خبرنگار باید انصاف داشته باشد و در مواجهه با هر آسیب و مشکل دقت در کار، صحت و سرعت عمل لازم را در خبررسانی داشته باشد. این امر زمانی بروز و ظهور پیدا می‌کند که خبرنگار آزاد باشد و وابسته و سرسپرده نباشد.

وی با بیان اینکه خبرنگاران چشم و گوش بهزیستی هستند، ادامه داد: انتظار داریم اصحاب رسانه در همه جا حضور داشته باشند و در مواجهه با مشکل آن را به مسئولان یادآور شوند؛ چراکه ما به دنبال اجرای نمایش تبلیغاتی نیستیم بلکه باید با همفکری یکدیگر فاصله‌ها را بشکنیم تا از این طریق آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهیم.

قبادی‌دانا به فعالیت ٤٤ هزار مرکز تحت نظارت سازمان بهزیستی کشور خبر داد و گفت: با راه‌اندازی سامانه شفافیت ٢٢ هزار قرارداد در این سامانه شفاف‌سازی شد؛ این در حالی است که اگر امروز ١٧٨ هزار سرپرست خانوار در کشور براساس بعد خانوار مستمری دریافت می‌کنند به دلیل خلاء بود که احساس شد و ما مطلع شدیم؛ در حال حاضر خط قرمز ما جامعه هدف است و نباید منافع این افراد زیر گا گذاشته شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور از راه‌اندازی سامانه دیده‌بان در مهرماه سال جاری خبر داد و گفت: افراد از این طریق مشکلات مربوط به مراکز بهزیستی بیان می‌کنند تا توسط کارشناسان رسیدگی شود.

وی با اشاره به تسهیل ضمانت‌های بانکی مددجویان، عنوان کرد: در حال حاضر درصدد دریافت مجوز صندوق تسهیلات ویژه افراد دارای معلولیت هستیم؛ با این حال برای اشتغال تفویض استانی کردیم.

 قبادی‌دانا با اشاره به اینکه ٩٠ درصد کودکان کار و خیابانی اتباع هستند، گفت: این کودکان مورد سواستفاده قرار گرفته و به کشورمان قاچاق می‌شوند. برخی از شبکه‌های مافیایی می‌خواهند که این کودکان کار فعال باشند اما در این زمینه آسیب‌شناسی‌هایی صورت گرفته و از تجربه‌های موفق استفاده شده است ضمن اینکه انتقادهایی بر آن نیز وجود دارد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور از حضور مشاور شهردار تهران در نهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور خبر داد و افزود: با توجه به اهتمام ویژه مقام معظم رهبری برای کاهش و رفع آسیب‌های اجتماعی ۵ آسیب اصلی شامل طلاق، بیکاری، مفاسد اخلاقی، اعتیاد و حاشیه‌نشینی در بهزیستی مدنظر است که برای مدیریت و کاهش آسیب‌ها، ستاد ویژه در بهزیستی تشکیل شده که فرآیندها و اقداماتی که تاکنون انجام شده را مورد بررسی، بازنگری و بازبینی قرار می‌دهد اما معتقدیم در این راستا باید از تمامی ظرفیت‌ها استفاده شود.

وی در پایان با اشاره به الکترونیکی کردن بخشی از پرونده‌های مراکز شبانه‌روزی، یادآور شد: امیدواریم بتوانیم با نظارت ۸۰ میلیونی و بهره‌مندی از دولت الکترونیک شفاف‌سازی را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

منبع: بهزیستی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.