کد خبر: 2877
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴
esf126

اولین جلسه کمیته مناسب سازی و شورای سالمندان شهرستان خوروبیابانک با حضور معاون فرماندار، رئیس اداره بهزیستی، اعضاء کمیته و جمعی از بازنشستگان و پیشکسوتان در محل سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره بهزیستی شهرستان خوروبیابانک، عطاالله ایرجی معاون فرمانداری در ابتدای جلسه ضمن عرض خیر مقدم با ابراز خرسندی از حضور در مرکز سالمندان مهرورزان  و دیدار با سالمندان،

با اشاره به جلسات کمیته مناسب سازی در سال گذشته و مصوبات مطرح شده؛ گفت: ادارات شهرستان بخصوص در بحث ورودی و ایجاد رمپ هر چه سریعتر نسبت به مناسب سازی اقدام نمایند.

علی اصغر فیروزی رئیس اداره بهزیستی در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از معاون فرماندار و سایر اعضاء کمیته، با اشاره به اینکه 30 امتیاز از امتیازات جشنواره شهید رجایی به شاخص مناسب سازی اختصاص پیدا کرده است و ارزیابی این شاخص بر عهده اداره بهزیستی واگذار شده است، افزود: از ابتدای سال، 42 اداره در سطح شهرستان مورد بازدید و ارزیابی قرار گرفته که جا دارد از کلیه ادارات به جهت همکاری کمال تشکر و قدردانی نمود.

علی اصغر فیروزی با اشاره به اینکه آیتم های مناسب سازی ادارات مشخص و به ادارات ارسال شده است ابراز امیدواری نمود در اسرع وقت نسبت به رفع موانع ادارات اقدام گردد.

رئیس اداره بهزیستی با بیان اینکه سالمندان ذخایر پربهای انسانی هستند و تکریم و منزلت سالمندان همواره با فرهنگ غنی اسلامی آمیخته است، افزود: شورای سالمندان به منظور تعیین اولویتها و سیاست گذاری اصولی برای افزایش کیفیت زندگی بهتر برای سالمندان تشکیل می شود و سالمندان یک جمعیت ارزشمند هستند و این شورا وظیفه دارد برای افزایش کیفیت زندگی سالمندان تصمیمات اجرایی مناسبی اتخاذ نماید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.