esf123

کاشانی ها پیوند یاس و احساس را با عروس خانه های تاریخی ایران در خانه طباطبایی ها به بزم نشستند.

« ام البنین متقی نژاد» معاون مدیرکل و رئیس اداره بهزیستی شهرستان کاشان، در گفت و گو با  روابط عمومی این اداره ابراز داشت:  مقارن با سالروز ازدواج پر خیر و برکت مولای متقیان و بانوی هر دو عالم، جشنواره آموزشی و شاد "پیوند یاس و احساس"با برنامه‌های متنوع  و با همکاری اداره بهزیستی و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری کاشان برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه مخاطبان این جشنواره افراد مجرد و زوج‌های جوان بودند، تصریح کرد: آگاه سازی در خصوص اهمیت مشاوره قبل و بعد از ازدواج، تحکیم بنیان خانواده، ترویج امر ازدواج آگاهانه و آسان جوانان و پرهیز از سنت‌های غلط از جمله اهداف برگزاری جشنواره «پیوند یاس و احساس» بود.

به گفته متقی نژاد، در طول مدت برگزاری این جشنواره، نسترن براهیمی استاد و مشاور خانواده، داوود قاسم زادگان و راضیه فقیهی از کارشناسان روانشناسی و مشاورین خانواده، مریم دهقانیان کارشناس روانشناسی و محمد حسین اخوان درمان گر اختلالات جنسی زوجین به ارائه مطالبی پیرامون نکات پیش از ازدواج و راهکارهای انتخاب صحیح در ازدواج، عشق و صمیمیت بین زوجین، نقش و تفاوت‌های بین همسران، مهارت‌های زندگی عاشقانه و پایدار پرداختند.

متقی نژاد یادآور شد  کارگاه آموزشی مسائل خانواده ویژه زوجین به تفکیک بانوان و آقایان و همچنین اختتامیه جشنواره «پیوند یاس و احساس»، در قالب جشن با برنامه‌های شاد و فرهنگی در خانه تاریخی طباطبائی‌های کاشان برگزار گردید.

وی با بیان اینکه اجرای برنامه‌های شاد و متنوع شامل نمایش، موسیقی، برگزاری مسابقه و قرعه کشی برای هر شب این جشنواره پیش بینی شده بود؛ اظهار داشت: همزمان با این جشنواره نمایشگاه «در گذر زمان» با رویکرد خانواده و تغییرات زندگی خانوادگی در سه دهه تحت تاثیر رسانه و فضای مجازی به منظور بررسی تاثیر و نقش فضای مجازی در سبک زندگی و کاربرد رسانه‌ها بر تغییر زندگی و همچنین نمایشگاه کتاب و عکس مرتبط با موضوع جشنواره دائر شد.

به گفته وی ، نمایش ساده زیستی در نسل گذشته، مقایسه خانواده امروز با گذشته و تفاوت‌های میان زندگی‌های قدیم و امروزی در آثار این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده بود.

جشنواره آموزشی و شاد «پیوند یاس و احساس» به همت اداره بهزیستی شهرستان، فرهنگ سرای بانوی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کاشان و با همراهی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و تعدادی از سازمان‌های مردم نهاد (سمن ها) در کاشان برگزار شد، که با استقبال و حضور پرشور اقشار مختلف شهروندان کاشانی مواجه گردید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.