حمیدرضا الوند

طرح پازک در ۵۵ محله استان همدان اجرا می شود.

مدیرکل بهزیستی استان در سومین شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر همدان درخصوص تشریح اهم فعالیت‌های ۴ ماهه کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر بیان کرد: در سال جاری تعداد چهار جلسه، ۴۰ نمایشگاه و سه همایش پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و همچنین دوره‌های پیشگیری برای ۴۰۰ نفر در استان همدان برگزار شده است.

حمیدرضا الوند با اشاره به برگزاری کارگاه‌های پیشگیری از اعتیاد برای یک هزار و ۲۵۰ نفر و برگزاری ۳۰ کارگاه برای بیش از یک هزار نفر زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از قبیل کودک‌آزاری، خودکشی، مسائل درون خانوادگی و... اظهار کرد: برپایی ۷۳ مسابقه ورزشی، ۱۳ بازدید از سوی دستگاه عضو کمیته فرهنگی و پیشگیری از مراکز ماده ۱۵، کمپ‌ها و شلتر، برپایی کارگاه تی. اُ. تی مهارت زندگی در کانون‌های پرورشی فکری، سمن‌ها، صنف آرایشگران، برگزاری دوره‌های آموزشی مهارت زندگی برای بیش از ۱۲ هزار نفرو... از دیگر اقدامات این کمیته در چهار ماهه سال جاری است.

وی با اشاره به اجرای طرح پازک (پیشگیری از اعتیاد در زنان و کودکان در معرض اعتیاد) در ۵۵ محله استان همدان خاطر نشان کرد: طرح کارمندیاری در حال حاضر در اداره کل زندان‌های همدان برای ۱۰۰ نفر اجرایی شده است و تعداد ۵ هزار بسته آموزشی نیز در سکونت‌گاه‌های غیررسمی و مناطق حاشیه‌ای و کم برخوردار همدان توزیع شده است.

مدیرکل بهزیستی استان همدان در پایان صحبت‌های خود از ارتقای رتبه استان همدان در زمینه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی از رتبه ۲۶ به رتبه ۳ خبر داد و خاطر نشان کرد: همه این دستاوردها نشأت گرفته از همکاری‌های همه جانبه مسئولان مربوطه در این زمینه بوده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.