کد خبر: 2821
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۵
نامجو

هم در بهزیستی کار می کند و هم ورزشکار است.۲۵ سال است که بر ویلچرش تکیه می کند و وارد میدان مسابقات ورزشی می شود.از کشیدن خودرو با ویلچرش گرفته تا بالا رفتن از برج میلاد. «منوچهر نامجو» حالا می خواهد با ویلچرش راهی قله دماند شود تا فتح آن را به نام خودش به ثبت برساند.آنطور که خودش می گوید :می خواهدبه همگان ثابت کند که محدودیت و معلولیت با هم نسبتی ندارند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، «نامجو» تا کنون سه مدال طلای کشوری در رشته دو و میدانی ۱۵۰۰و ۵۰۰۰متر را نصیب خود کرده است.

وی همچنین از سال ۱۳۹۰تا به حال سه رکورد جهانی شامل طی کردن پله های برج میلاد با ویلچر در زمان یک ساعت و ۱۲دقیقه، حرکت با ویلچر بدون توقف بر روی تردمیل در زمان یک ساعت و کشیدن خودرو با ویلچر به طول ۴۰متر را در سازمان ورزشهای همگانی به نام خود ثبت کرده است.

نامجو در خصوص اقدام برای فتح قله دماوند می گوید: این سفر دو و نیم روزه با همت و تلاش یک تیم از فعالان محیط زیست برنامه ریزی شده است و گروهی از کوهنوردان حرفه ای نیز در این فتح من را همراهی می کنند. همچنین از یک سال پیش و با کوهنوردی در ارتفاعات توچال، برای این فتح تمرین کرده ام.

وی هدف از این اقدام خود را ارائه پیام برای سه قشر از افراد جامعه می داند و می گوید: نخستین پیام من برای کل جامعه است که به هر فرد معلول به عنوان یک انسان منحصر به فرد با توانایی های خاص خود نگاه کنند.

نامجو افزود:دومین پیام من برای مسئولان است که در برنامه ریزی های خود و پروژه های ورزشی، معلولان را هم مثل بقیه افراد جامعه در نظر داشته باشند و بدانند که حق بهره مندی از امکانات ورزشی در کشور متعلق به همه اقشار جامعه است و اگر محیط های ورزشی مناسب سازی شوند، معلولان نیز حرفی برای گفتن دارند.

وی گفت: سومین و اصلی ترین پیام من نیز به جامعه عزیز معلولان است که از پشت دیوارهای انزوا و منفی بافی بیرون بیایند و در جامعه ظاهر شوند، خود را باور کنند و از تمام ظرفیت ها و استعدادهای خود استفاده کنند.

منبع: بهزیستی

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

آخرین مطالب ستادی و استانی

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.