آذربایجان غربی| سامانه تصمیم در آذربایجان غربی آغاز بکار کرد

مراسم رونمایی از سامانه تصمیم( کنترل و کاهش طلاق) با حضور مدیرکل بهزیستی،معاون دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی و جمعی از مسئولین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی آذربایجان غربی؛ مدیرکل بهزیستی استان در این آئین با اشاره به اینکه طلاق به عنوان یک آسیب اجتماعی در زمره دغدغه مندی های مسئولین ارشد کشوری قرار دارد گفت: راه اندازی سامانه تصمیم یکی از راهکارهای تحلیل و بررسی پدیده طلاق به منظور اجرای سیاستهای دقیق پیشگیرانه است.

دکتر سعید فریور کاهش طلاق، شناسایی و کمک به حل مسائل خانوادگی،پیشگیری از آسیب های مرتبط با طلاق،کاهش پرونده های ورودی به دادگاهها،توسعه خدمات روانشناختی و ایجاد بانک اطلاعاتی جامع را از جمله اهداف راه اندازی سامانه تصمیم عنوان نمود.

معاون دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی نیز در سخنانی ضمن تاکید بر هم افزایی و همکاری مشترک دستگاههای اجرایی به عنوان راهکاری موثر در کاهش طلاق تصریح کرد: شرایط امروز زندگی پیچیده شده به نحوی که بانوان برای احقاق حق خود نقش های دیگری را به غیر از نقش های سنتی پذیرا شده اند که این امر با تعارضاتی همراه شده است.

ارجمندی گفت: حل این تعارضات نیازمند همکاری مشترک است چرا که برخی دستگاههای اجرایی نیز نقش های خود را به درستی اجرا نمی کنند و این باعث افزایش فشار بر روی خانواده ها می گردد.

وی سامانه تصمیم را راهکاری برای حل تعارضات و افزایش فرهنگ مشاوره دانست.

در ادامه این مراسم از سامانه تصمیم رونمایی شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.