کد خبر: 2805
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۹
تفاهم نامه بهزیستی و اوقاف یزد

بهزیستی و اوقاف و امور خیریه استان یزد در راستای ارائه خدمات به جامعه هدف تحت پوشش بهزیستی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان یزد؛ سرپرست بهزیستی استان یزد گفت: این تفاهم نامه در راستای تحقیق و ترویج فرهنگ قرآنی و بهره گیری از ظرفیت های بالقوه و بالفعل موجود و همچنین ظرفیت های مشترک دو نهاد، رفع مشکلات جامعه هدف، توسعه ی فعالیت های فرهنگی بخصوص در زمینه ی گسترش فرهنگ وقف و استفاده از توان خیرین و خادمان وقف و ارائه خدمات بهتر به محرومان ونیازمندان تحت پوشش به امضا رسیده است.
نادر هومنیان با اشاره به تعهدات مشترک طرفین در این تفاهم نامه گفت: همکاری و مشارکت در برگزاری مسابقات قرآنی و اجرای طرح ملی حفظ قرآن کریم ویژه خانواده بزرگ بهزیستی، اجرای طرح قرآن در خانه ویژه جامعه هدف بهزیستی، اجرای طرح نشاط معنوی در تابستان با هدف غنی سازی اوقات فراغت مددجویان در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه و بهره گیری از خدمات فرهنگی قرآنی و ارتقاء سطح فکری و معرفتی و... برخی از این تعهدات است.
 وی افزود: بر اساس این تفاهم نامه اداره کل اوقاف و امور خیریه متعهد به برگزاری دوره های آموزشی مهارتهای زندگی، سبک زندگی اسلامی به خانواده های تحت پوشش با استفاده از ظرفیت مربیان آموزش دیده استان در سطح بقاع متبرکه، فراهم آوردن امکان استفاده مراکز و موسسات بهزیستی از اماکن وقفی با حداقل اجاره بها، آموزش و تربیت مبلغین اوقاف در زمینه پیشگیری از معلولیتها و آسیب های اجتماعی و... می باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.