قدس CBR

دوره آموزشی اشتغال افراد دارای معلولیت در برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه در بهزیستی شهرستان قدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان قدس، دوره آموزشی اشتغال افراد دارای معلولیت در برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه( CBR)  با حضور ناصر نیک افشار رئیس اداره، نورالدین احمدیان معاون توانبخشی، زارعی کارشناس اداره کل بهزیستی استان تهران و کارشناسان و تسهیل گران شهرستان ها در سالن جلسات شورای شهر شهرستان قدس برگزار شد.
نیک افشار ضمن خیر مقدم به مدعوین گفت: دیدگاهها نسبت به معلولیت تغییر کرده و نگاهها علمی و تخصصی شده است و اگر نیاز های معلولین و خدمات در شهرستانها بهتر شود مهارجرت به شهر های بزرگ نیز کاسته می شود و این نیازمند آگاهی درخصوص کسب و کار و راه اندازی شغل مناسب برای آنها است که با طرح های توانبخشی مبتنی بر جامعه میسر می شود.
وی تصریح کرد: اگر در روستاهای کشور درخصوص اشتغال معلولین کار شود سلامت ، آموزش و معاش آنها تامین می شود  و برای دست یابی به  این مهم با برگزاری آموزش های تخصصی گامهای موثر برداشته خواهد شد.
گفتنیست: این دوره آموزشی با تدریس معصومه شیخان کارشناس ارشد روانشانسی و با هدف راه اندازی کسب و کار گروهی، فقرزدایی در جامعه معلولین که 10 درصد جامعه را تشکیل می دهند و آموزش در خصوص انتخاب شغل مناسب و تشکیل یک گروه جهت اشتغال پایدار، بازاریابی و مدیریت کسب و کار و همچنین تشکیل انجمن های مردم نهاد برگزار شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.