ثثث.jpg

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان قم، هادی کریمی اصل ظهر امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری با اشاره به پرداخت تسهیلات به مددجویان بهزیستی استان قم اظهار کرد: در سال گذشته ۴۴۱ نفر از مددجویان این سازمان موفق به دریافت وام و اشتغال پایدار شدند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان قم، هادی کریمی اصل ظهر امروز در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری با اشاره به پرداخت تسهیلات به مددجویان بهزیستی استان قم اظهار کرد: در سال گذشته ۴۴۱ نفر از مددجویان این سازمان موفق به دریافت وام و اشتغال پایدار شدند که معلولین، زنان سرپرست خانوار و معتادان بهبود یافته جزو این مددجویان بودند و تسهیلات هم به شهری‌ها و هم به روستایی‌ها پرداخت شد.

وی ادامه داد: پرداخت تسهیلات به مددجویان سازمان بهزیستی در استان قم در سال گذشته موجب شد که ۱۲۳ نفر از چرخه مددجویان این سازمان خارج شوند، چون توانستند که اشتغال پایدار پیدا کنند.

مدیرکل بهزیستی استان قم افزود: تاخیر در ابلاغ به موقع تسهیلات برای مددجویان این سازمان و سخت گیری در ضمانت‌ها جزو مشکلات است، باید تسریع در پرداخت تسهیلات صورت بگیرد و شاهد تسهیل در وضعیت وثیقه باشیم.

کریمی اصل توجه به وضعیت معلولین در بحث اشتغال پایدار را ضروری دانست و تصریح کرد: باید بانک‌ها شرایط یکسانی را در زمینه پرداخت تسهیلات به مددجویان بهزیستی داشته باشند، به دلیل تفاوت شرایط ضمانت، وضعیت پرداخت تسهیلات در هر بانک متفاوت است.

وی ادامه داد: ۲۱ میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان بهزیستی استان قم برای بحث اشتغال در سال جاری تخصیص پیدا کرد و در صورت رعایت سرانه ۵۰ میلیون تومانی امکان پرداخت این تسهیلات به ۴۲۰ نفر وجود دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.