هاتف نیوز

پایگاه خبری-تحلیلی هاتف نیوز --روزنامه هاتف / 15 مرداد 1398 اداره‌ی کل بهزیستی استان گیلان و اداره‌ی کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان برای توانمندسازی و ارائه‌ی آموزشهای مهارت‌افزایی مددجویان با هم تفاهمنامه‌ی همکاری امضا کردند.

دکتر حسین نحوی‌نژاد در باره‌ی ماهیت این تفاهمنامه‌ی همکاری گفت: تفاهمنامه‌ی یاد شده در راستای توانمندسازی، مهارت‌افزایی و برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف فنی و حرفه‌یی برای مددجویان بهزیستی استان گیلان منعقد و امضا شده است.
مدیر کل بهزیستی استان گیلان خاطر نشان کرد: با امضای این تواهمنامه بسترهای مناسبی در جهت ارتقا، توانمندی و ایجاد اشتغال پایدار جامعه‌ی هدف بهزیستی ایجاد می‌گردد.
گفتنی است در آیین امضای تفاهمنامه‌ی همکاری بین اداره‌ی کل بهزیستی و اداره‌ی کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گیلان که با حضور دکتر نحوی‌نژاد مدیرکل بهزیستی گیلان و مهندس محمد حسینی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان برگزار شد، انساندوست معاون مشارکتهای مردمی بهزیستی گیلان، مهندس رفیع‌زاده سرپرست اداره‌ی آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی و مهندس قلیپور سرپرست معاونت آموزش و پژوهش فنی و حرفه‌ای در اداره‌ی کل بهزیستی گیلان حضور یافتند.

دکتر نحوی‌نژاد در حاشیه‌ی برگزاری این نشست گفت: این تفاهمنامه‌ی همکاری در راستای توانمندسازی، مهارت‌افزایی و آموزش دوره‌های مختلف فنی و حرفه‌یی به امضا رسیده تا بستری مناسب برای توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار جامعه‌ی هدف بهزیستی باشد.
مدیر کل بهزیستی استان گیلان افزود: هدف از انعقاد این تفاهمنامه استفاده از امکانات و ظرفیتهای بالقوه‌ی دو دستگاه در راستای ارتقای سطح مهارت‌آموزی در همه‌ی زمینه‌ها و ارائه‌ی آموزش در استان گیلان است.
دکتر حسین نحوی‌نژاد در ادامه گفت: در راستای امضای این تفاهمنامه آموزش در همه‌ی مراکز دولتی برای بیماران بهبود یافته از اعتیاد رایگان بوده و همچنین ۵۰ درصد هزینه‌های آموزش در همه‌ی آموزشگاه‌های آزاد زیر نظر اداره‌ی کل آموزش فنی و حرفه‌یی به وسیله‌ی اداره‌ی کل بهزیستی استان گیلان است.
گفتنی است تفاهمنامه‌ی همکاری یاد شده در ۱۱ ماده تنظیم و اجرایی گردیده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.