معاون امور پیشگیری

برگزاری جلسه استانی بازخورد و ارزیابی طرح مشارکت اجتماعی نوجوانان ایران( مانا)

دکتر فرحناز نوبخت راد ، معاون امور پیشگیری عنوان کرد : با توجه به اینکه مدت یک ماه از آغاز اجرای طرح مانا در ۱۵ پایگاه سلامت اجتماعی استان  در ۹ شهرستان رشت  - رودسر-صومعه سرا –تالش-رودبار-آستانه-فومن-لنگرود-انزلی می گذرد ؛ جهت بررسی مشکلات روند اجرایی و محتوای برنامه و راهکار های پیشنهادی ، جلسه بازخورد و ارزیابی طرح مانا  با حضور کارشناسان ، مدیران پایگاههای سلامت اجتماعی و تسهیلگران طرح در تاریخ ۹۸/۵/۱۶  در مکان شهید خزائلی سازمان برگزار گردید. این طرح در حال حاضر برای ۴۱ گروه نوجوان دختر و پسرداوطلب ۱۸-۱۳ سال در حال اجرا می باشد و تاپایان شهریور سالجاری به اتمام می رسد.در این جلسه در قالب کار گروهی و مشارکتی محورهای ذیل مورد بررسی قرار گرفت .

 1.  بررسی و پاسخگویی به مشکلات آموزشی تسهیلگران در محله
 2. اجرای swot ( نقاط قوت ، ضعف ، فرصت ها و تهدیدها)  در خصوص محتوا و فرآیند اجرایی مانا
 3. نظر خواهی در خصوص تشکیل « گروه همیار نوجوان»

جلسه راس ساعت ۱۲ با جمع بندی مطالب و محور های جلسه پایا ن یافت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.