دفتر مراقبت

مدیرکل دفتر امور مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور گفت: از جمله برنامه‌های دفتر مراقبتی سازمان ارائه راهکارهایی جهت افزایش انگیزه برای خانواده ها به منظور نگهداری  مددجویان در خانه است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه، نشست مشترک مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با مهندس سراج مدیرکل دفتر امور مراکز توانبخشی و مراقبتی سازمان بهزیستی کشور و اسدی رئیس گروه بیماران اعصاب و روان بهزیستی کشور برگزار شد.

در این دیدار مهندس سراج ضمن تشکر و قدردانی از زحمات بهزیستی استان کرمانشاه، اظهار داشت: در زمینه‌های مختلف از جمله درمان ، ورزش و .. توانسته ایم به منظور افزایش کیفیت خدمات به مددجویان ردیف های اعتباری جدید ایجاد کنیم.

وی با اشاره به اینکه در بحث برنامه خانواده محور به دنبال یک سری اصلاح ساختار هستیم، افزود: از جمله برنامه‌های دفتر مراقبتی سازمان ارائه راهکارهایی جهت افزایش انگیزه برای خانواده ها به منظور نگهداری  مددجویان در خانه است.

مهندس سراج گفت: استان کرمانشاه جزء استانهایی است که علی‌رغم مشکلاتی از قبیل زلزله و ... در ارائه خدمات به مددجویان توانسته رتبه خوبی در کشور کسب کند.

این مسئول با اشاره به اینکه بحث درهای باز در مراکز جزء سیاستهای جدی و در اولویت است، افزود : باید به سمت الگوهای جدید و کوچک سازی مراکز باشیم و در اعطای مجوز تأسیس مراکز بر نیروهای بومی استان تاکید داریم.

در ادامه این جلسه نیز دکتر رضوان مدنی ضمن عرض خوشامدگویی اظهار داشت: در خصوص رفع مشکلات موجود در موارد معرفی شده از دادگاه ها با مسئولین قوه قضائیه جلسات متعددی گذاشته شده و در این خصوص تعاملات خوبی نیز حاصل شده است.

وی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه با توجه به مشکلات ناشی از جنگ ، زلزله و ... دارای محرومیت های بیشتری می باشد، اظهار داشت: می بایست در بحث ابلاغ اعتبارات مشکلات مددجویان استان به صورت ویژه در نظر گرفته شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به مشکلات موجود در تامین هزینه های درمان ، وسایل کمک توانبخشی ، برقراری مستمری مددجویان و .. گفت :  به تمام شهرستانها تاکید کرده ام تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات به مددجویان به کار گیرند که حقی از مددجویان ضایع نشود.

این مقام مسئول بیان داشت: با صدور مجوز و ایجاد یک فضای رقابتی سالم بین مراکز خصوصی می توانیم در خدمت رسانی به مددجویان موفق تر عمل کنیم .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.