بانوان

یکی از ارکان موفقیت افراد در جامعه خانواده توانمند است

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان سمنان ، علیرضا ایزدپور مدیرکل با همراهی ساره امیرجان معاون اجتماعی و جمیله محقق مشاور مدیرکل در امور بانوان و خانواده اداره کل بهزیستی استان سمنان با سرکار خانم دکتر شاه حسینی مدیرکل امور خانواده و بانوان استاندار استان دیداری داشتند .

ایزدپور مدیرکل بهزیستی استان در ابتدا این جلسه ضمن معرفی عملکرد و فعالیت های سازمان بهزیستی کشور گزارشی از فعالیت های این اداره کل در امر بانوان و خانواده داشتند .

ایشان در ادامه : در هر عرصه ی از جامعه بانوان توانمند حضور داشته اند موفقیت چشم گیری به دست آمده است و این نشان از آن دارد که نقش بانوان در جامعه نقشی مهم و حساس است 

وی افزود : یکی از ارکان موفقیت افراد در جامعه خانواده توانمند است و ما شاهد هستیم کسانی که امروز در جامعه موفق و تاثیرگذار هستند دارای خانواده ی توانمند هستند 

مدیرکل بهزیستی استان خواستار ورود مختصصین امر خانواده در این بخش شدند و اذعان داشتند عدم وجود متخصصین در امر خانواده باعث بروز خساراتی جبران ناپذیر است و دستگاه ها دخیل در امر خانواده باید از وجود افراد با متخصص و با سابقه در برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی استفاده نمایند .

علیرضا ایزدپور : در امر بانوان و خانواده نیاز به فعالیت و کار بیش از پیش است و بهزیستی بعنوان سازمانی متخصص با برگزاری دوره های آموزشی و کارگاه های در سطح کشور در این زمینه اقدامات موفق و موثری برداشته است و توانسته است گام های محکمی در تحکیم و توانمند سازی خانواده جامعه هدف خود بردارد .

ایشان در ادامه بیان داشتند در بحث خانواده باید به سه اصل مهم کجا بوده ایم ، کجا هستیم و به کجا خواهیم رسید توجه ویژه ی داشت تا بتواند چشم انداز مناسبی برای آینده تدوین و اجرا کنیم .

مدیرکل امور خانواده و بانوان استاندار استان در این دیدار از فعالیت ها و اقدامات بهزیستی در امر بانوان و خانواده تقدیر و تشکر کرد و اذعان داشتند طبق آمار و رصد های انجام شده توسط استانداری ، اداره کل بهزیستی استان سمنان یکی از دستگاه های پیش رو و موفق در این زمینه است و خواستار همکاری بیش از پیش این اداره کل با دفتر امور بانوان و خانواده شدند. ایشان در ادامه کار در بهزیستی را مقدس برشمرده و کارکنان این سازمان را افرادی نزدیک به خداوند نامیدند .

در پایان این دیدار مدیرکل بهزیستی استان دعوت رسمی را از سرکار خانم شاه حسینی داشتند تا از مراکز اورژانس اجتماعی ، مرکز شبانه روزی دختران ، گروه همیار و مراکز تحت نظارت این اداره کل بازدیدی را داشته باشند .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.