روزنامه گلچین امروز

روزنامه گلچین امروز / پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸

گلچین امروز : درآستانه گرامیداشت روز خبرنگار مدیرکل ومسئولان بهزیستی گیلان ، مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان وجمعی از خبرنگاران استان باحضور درمنزل اسماعیل راستی از پیشکسوتان رسانه وروزنامه نگاری استان دیدار وعیادت کردند.
بنابه این گزارش عصرروزیکشنبه 6 مرداد ماه دکتر نحوی نژاد مدیرکل بهزیستی گیلان ، دکتر قاسمیان مشاور فرهنگی بهزیستی ، خورسندی مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان بااهدای کیک تولد در منزل وی حضور یافتندواز 4 دهه فعالیت رسانه ای وی تقدیرکردند.

دراین دیدار که به مناسبت شصتمین سال تولد وی صورت گرفت ، مریم خورسندی مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان ضمن تبریک سالروزتولد این پیشکسوت  عنوان کرد: بسیاری از اصحاب رسانه گیلان خصوصاٌ ورزشی نویسان وخبرنگاران ورزشی از شاگردان استان راستی هستند وایشان نیز باسعه صدرودرایت تجارت ارزنده خودرابه کسانی که درابتدای این راه بوده اند منتقل کردند.

وی اضافه کرد جامعه ورزش وجامعه رسانه ای گیلان به پیشکسوتانی مانندآقای راستی افتخار می کنندکه باوجودمشکلات جسمی قلم مستقل مانایی دارند.

درادامه دکترنحوی نژاد ضمن قدردانی از زحمات این پیشکسوت رسا نه گفت اصحاب رسا نه نقش بسیار مهمی در تنویر افکار عمومی دارند وبهره گیری ازتوانایی فردی وسواد رسانه ای می توانندبه شیوه صحیح وبدن لغزش درجامعه بسیار سازنده و راهگشا باشد.

مدیرکل بهزیستی گیلان به اهمیت مطبوعات ورسانه های مکتوب درجامعه اشاره کرد وگفت : درحال حاضر مردم وبه ویژه جوانان به سمت فضای مجازی تمایل بیشتری دارند وازفضای کتاب وکتابخوانی ونشریات مکتوب فاطه گرفته اند واین درحالی است که مطبوعات درکاهش آسیب های اجتماعی نقش بسزایی دارند .

وی ادامه داد: زحمات وپشتکار نویسندگانی همچون آقای راستی باوجود معلولیت جسمی ستودنی است وهیچ هدیه مادی جوابگوی تلاش این عزیزان نیست شایان ذکراست درپایان این دیدار بااهدای لوح تقدیراز سوی مدیرکل بهزیستی گیلان از اسماعیل راستی تقدیرشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.