حضور تیمهای تخصصی بهزیستی در مانور زلزله منطقه بیاض انار

به منظور ارتقاء آمادگی امداد رسانی وخدماتی سازمان ها و ادارات استان کرمان ، مانور زلزله با مشارکت استان یزد در منطقه بیاض واقع در ۴۰ کیلومتری رفسنجان انجام شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان کرمان در این مانور با حضور ۴۵ تن از نیروهای بهزیستی و تشکیل تیم های مختلف  تخصصی ضمن حضور در منطقه ، با اجرای سناریوهای متعدد به ارزیابی توان تیم های مختلف خود از جمله پشتیبانی ،ارزیابی اولیه ،شناسایی ،مداخلات  پیشگیرانه ،مددکاری ،روانشناسی و توانپزشکی  پرداخت .


مجید فصیحی هرندی فرماندار رفسنجان به همراه سایر مسئولین حاضر در منطقه نیز با حضور در محل استقرار تیم های تخصصی بهزیستی با توضیحات کارشناسان با روند ارائه خدمات مناسب به بازماندگان وخانواده های آسیب دیده آشنا شد.


لازم به ذکر است با برنامه ریزی انجام شده ادارات بهزیستی رفستجان وشهر بابک به عنوان شهرستان های معین بهزیستی و شهرستان انار با اعزام امکانات ونیروهای تخصصی مورد نیاز در مانور فوق حضوری فعال داشتند .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.