اموزش

پیشگیری و کنترل طلاق نیازمند مداخلات روانشناسی تخصصی است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان سمنان دوره آموزشی  مداخلات موثر در فرآیند کاهش طلاق به همت اداره کل بهزیستی استان سمنان و حمایت اداره کل ورزش و جوانان و همکاری استانداری،و دادگستری استان سمنان با نام مداخلات موثر در فرایند کاهش طلاق ویژه مشاورین برگزار شد.

در این دوره آموزشی علیرضا ایزدپور مدیرکل بهزیستی استان سمنان بینایی مدیر کل دفتر امور اجتماعی،فرهنگی استانداری و خانم ایمانی معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان و معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان سمنان حضور داشتند.

علیرضا ایزدپور مدیر کل بهزیستی استان سمنان در ابتدا برآموزه های تخصصی ویژه خانواده در جهت تحکیم بنیان خانواده و مهارت آموزشی زوجین تاکید کرد.

مدیر کل بهزیستی استان سمنان آموزشها و مهارتها ویژه زوجین در جهت پیشگیری از طلاق را در سه بخش  قبل از ازدواج حین ازدواج و بعد از ازدواج معرفی کرد و بیان داشت: مهم ترین آموزشها در ۵ سال اول زندگی ویژه زوجین از اهمیت خاص برخوردار است و زوجین باید در این ۵ سال با شناخت بیشتر و آگاهی ها بتوانند با مهارت های زندگی در جهت برقراری ارتباط موثر با همسران موفق باشند.

ایزدپور تصریح کرد:  با توجه به آمارهای طلاق در چند سال  اخیر نشان آنچه که حائز اهمیت است این است که حتما باید آموزشها تخصصی و طراحی ها علمی باشد.

وی در اشاره به فعالیتها و خدمات سازمان بهزیستی درحوزه خانواده، اظهار داشت: سازمان بهزیستی مهارتهای زندگی وآموزشهای تخصصی  را حتی در دوره سالمندی  با تهیه و تدارک برنامه ها و بسته های آموزشی فراهم نموده است.

مدیر کل بهزیستی استان در پایان اظهار داشت:تمام فعالیتهای تخصصی علی الخصوص در حوزه های پیشگیری و اورژانسی نیازمند مداخله تیم تخصصی است و در این خصوص اداره کل بهزیستی استان سمنان با تیم انسانی متخصص خدمات را به متقاضیان و جامعه هدف در راستای کنترل و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در حوزه خانواده ارائه می دهد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.