قدس- مددکاری

جلسه مددکاران بهزیستی و مراکز خصوصی در شهرستان قدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان قدس، ناصر نیک افشار رئیس اداره گفت:  به علت حجم بالای مهاجر پذیری با تعداد بالای مددجویان دارای مشکلات عدیده مواجه هستیم و با توجه به منابع مالی محدود سازمان بهزیستی، کار مددکاران بسیار سخت و مشکل است ضمن این که  تعهد به مددجویان از وظایف مدیاران ارشد سازمان و مددکاران بوده، این جلسه نیز با هدف آموزش  و آشنایی هر چه بهتر استفاده درست از دستورالعمل ها برگزار شد.

آذر شفیع پور کارشناس توانبخشی استان تهران در خصوص مستمری ها عنوان کرد که در سالهای پیش تعداد مستمری بگیران بسیار محدود بوده ولی در حال حاضر این تعداد  به نسبت سال های قبل بسیار افزایش یافته است؛ مددکاران باید نهایت دقت را در  پرداخت مستمری داشته باشند.

وی افزود: مستمری به افراد صرفا ایرانی، مقیم در منطقه بهزیستی مربوطه، بی بضاعت و افراد دارای معلولیت که مورد ارزیابی بهزیستی قرار گرفته اند و از  ارگان و یا نهاد حمایتی مستمری دریافت نکنند، تعلق می گیرد.

شفیع پور ادامه داد: به روز رسانی بانک اطالاعات مددجویان  بسیار مهم و ضروری است؛ رفتار مددکاران برای ارائه خدمات به جامعه هدف بهزیستی باید توام با آرامش بوده و همیشه به دنبال راهکارهای متفاوت برای برقراری ارتباط موثر با آنان باشند.
گفتنیست: جلسه  با حضور مددکاران اداره بهزیستی و مراکز خصوصی، ناصر نیک افشار رئیس اداره، نورالدین احمدیان معاون توانبخشی و همچنین کارشناسان توانبخشی اداره کل بهزیستی استان تهران در سالن جلسات اداره قدس برگزار و در پایان از مددکاران تقدیر و تشکر شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.