کد خبر: 2702
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
لرستان/توکلی

مدیرکل بهزیستی لرستان از تعطیلی ۸ مرکز غیرمجاز ترک اعتیاد در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی لرستان، فاطمه زهرا توکلی با بیان این خبر افزود: در حوزه درمان اعتیاد ۲۲ دستگاه متولی امر هستند و یکی از آنها بهزیستی است که در سیاست‌های خود استراتژی‌های پیشگیری، درمان و توانمندسازی را لحاظ کرده است.

وی ادامه داد: به منظور پیشگیری، سال گذشته ۱۱۶ تیم اجتماع‌محور برای آموزش ۳۲۰ هزار نفر جمعیت در محیط‌های مختلف تشکیل تا آموزش‌های لازم را به آنها ارائه دهند.

مدیرکل بهزیستی لرستان اضافه کرد: در حوزه درمان معتادین نیز ۶۵ مرکز ماده ۱۵ در دستور کار داریم که شامل مراکز  TC ، مرکز اقامتی میان‌مدت، مراکز درمان سرپایی و... هستند.

توکلی بیان کرد: خوشبختانه سال گذشته وام خوداشتغالی به ۳۰۸ معتاد بهبود یافته پرداخت شد و ۲۴۲ نفر هم خدمات بیمه خویش‌فرمایی دریافت کردند.

وی درخصوص مرکز ماده ۱۶ گفت: حدود ۲ سال پیش این مرکز به بهزیستی واگذار شد که در استان این مرکز ظرفیت ۲۰۰ نفر معتاد را دارد اما ۳۰۰ نفر در آنجا نگهداری می‌شود.

توکلی بیان کرد: تفاهم‌نامه‌ای با بسیج و سپاه منعقد شده است که یک مرکز با ظرفیت ۴۰۰ نفر ایجاد کند و قطعاً با راه‌اندازی مرکز مذکور مقداری از فشار مرکز ماده ۱۶ کاسته می‌شود.

مدیرکل بهزیستی لرستان درخصوص نظارت بر مراکز توزیع دارو و کمپ‌های ترک اعتیاد عنوان کرد: سال گذشته ۳۰ مرکز غیرمجاز ترک اعتیاد را شناسایی کردیم که به تعدادی تذکر دادیم تا خود را با وضعیت جدید تطبیق و به کار خود ادامه دادند و ۸ مرکز غیرمجاز نیز پلمب شدند.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۱۱۵ مرکز درمان سرپایی در استان داریم که ۱۷ مرکز مربوط به بهزیستی و مابقی زیرمجموعه علوم پزشکی استان هستند.

توکلی تأکید کرد: سال گذشته در حوزه توزیع دارو مراکز متخلف را تعطیل کردیم و درخصوص تخلفات بدون هیچ اغماضی برخورد کنیم چون مددجو امانتی در دست ماست و نباید مراکز تخلف کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.