سید مهدی خدمت بین دانا

سید مهدی خدمت بین دانا گفت : تربیت بدنی سازمان تمام تلاش خود را جهت رشد و پیشرفت ورزش همگانی در کلیه سطوح این نهاد حمایتی چه جامعه هدف چه پرسنل به کار میبرد،تا بتواند با نهادینه کردن ورزش گامی موثر در رسیدن به اهداف سازمان بردارد.

سید مهدی خدمت بین دانا مشاور اجرائی مدیرکل بهزیستی عنوان کرد : ورزش گامی موثر در جهت بهبود توانمندی و افزایش اعتماد به نفس و خود باوری در افراد دارای معلولیت و حضور پررنگتر آنان در فعالیت های اجتماعی و جایگاهی مناسب جهت بروز استعدادها و جبران محدودیت های جسمانی آنان است در این راستا تربیت بدنی سازمان تمام تلاش خود  را جهت رشد و پیشرفت  ورزش همگانی در کلیه سطوح این نهاد حمایتی چه جامعه هدف چه پرسنل  به کار میبرد،تا بتواند با نهادینه کردن ورزش گامی موثر در رسیدن به اهداف سازمان بردارد.

وی افزود : اعزام کم توانان دهنی و افراد دارای معلولیت شامل نابیایان و ناشنوایان و جسمی حرکتی به جشنواره های کشوری توانبخشی ، برگزاری مسابقات داخلی برای توانخواهان جهت انتخاب انان برای حضور در جشنواره ، انجام بازی های تدارکاتی و تمرینات منسجم فرزندان امور اجتماعی از خرداد سال جاری تا کنون جهت انتخاب و اعزام انان به جشنواره کشوری فرزندان مهر، انتخاب تیم فوتسال فرزندان پسر بالای ۱۴ به جشنواره کشوری با حضور ۶ تیم برتر کشور، استفاده رایگان توانخواهان فرزندان سازمان و پرسنل و فرزندان انان از امکانات سالن بدنسازی و تجهیزات مدرن ورزشی و مربیان منتخب سالنو استفاده از استخر ارسن اداره بصورت رایگان برای جامعه هدف توانبخشی یک روز کامل در هفته و برای جامعه هدف امور اجتماعی و پرسنل و فرزندان و بازنشستگان یک سانس در هفته از جمله اموری است که در حوزه ورزش معلولین صورت می پذیرد .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.