مشاور امور

خانم یکتایی مشاور مدیرکل بهزیستی در اموربانوان گفت : زنان در تحقق پیشرفت کشورنقش موثری دارند و تقویت نهاد خانواده وتوان افزایی زنان ودختران از سیاست های برنامه ششم توسعه است که با جدیت باید در سازمانها پیگیری شود.

خانم یکتایی مشاور مدیرکل بهزیستی در اموربانوان گفت : زنان در تحقق پیشرفت کشورنقش موثری دارند و  تقویت نهاد خانواده و توان افزایی زنان ودختران از سیاست های برنامه ششم توسعه است که با جدیت باید در سازمانها پیگیری شود.

مشاور مدیرکل بهزیستی در اموربانوان با بیان اینکه 70 درصد پرسنل بهزیستی گیلان و48 درصد جامعه هدف تحت پوشش بهزیستی را بانوان تشکیل می دهند عنوان کرد : مقرراست اقداماتی به منظور ایجاد نشاط وهمدلی در بانوان شاغل با برگزاری اردوی های تفریحی وفرهنگی در ماه مرداد وشهریور سالجاری صورت پذیرد.

 وی افزود : گسترش اعتیاد به ویژه در نسل جوان وزنان موجب آسیب پذیری بیشتر جامعه شده و در این رابطه از هماهنگی جهت برگزاری کارگاه های آموزشی آشنایی با انواع مواد مخدر صنعتی وسنتی در ادارات بهزیستی شهرستانها برای بانوان شاغل خبرداد و به منظور کاهش آسیب در کلیه مراکز کمپ بانوان و خانه های نگهداری وامن زنان کلاس های پیشگیری از ایدز برگزار خواهد گردید.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.