ملارد- طلاق

جلسه اهمیت مشاوره پیش از طلاق در بهزیستی ملارد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی ملارد،  جلسه ای درخصوص مشاوره پیش از طلاق با حضور مرتضی قربانی رئیس اداره ، مریم طاهرخانی معاون امور اجتماعی، کلینیک مددکاری وفا، کلینیک مددکاری نوین و مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی مصباح در بهزیستی ملارد برگزار شد.
مرتضی قربانی در آغاز این نشست گفت: خانواده یکی از اساسی‌ترین، مهمترین و بنیادی‌ترین نهادهای اجتماعی محسوب می‌شود که تاثیر بسزایی در تعادل روانی، عاطفی و اجتماعی افراد دارد که متاسفانه عوامل مختلفی سبب از هم پاشیدگی بنیان خانواده می‌شود که باید به این عوامل توجه ویژه‌ای شود که از بروز طلاق پیشگیری کند.
وی تصریح کرد: با توجه به ارجاع مراجعان طلاق از دادگستری و سپس ثبت نامه ایشان از طریق سامانه تصمیم و مراجعه به مراکز مشاوره، طبق بررسی‌های انجام شده این امر دارای محسنات بسیاری است، که می‌توان به کاهش تعارض‌های زوجین، کمک به تصمیم صحیح قبل از طلاق، جلوگیری از وقوع امر طلاق در اغلب موارد و همچنین ایجاد سازگاری پس از وقوع طلاق اشاره کرد.
وی در ادامه افزود: در مراکز مشاوره تحت نظر سازمان بهزیستی افراد  متخصص، با تجربه، آگاه، متعهد، مسئولیت پذیر، آشنا به تمامی جنبه‌ها و مسایل خانوادگی در امر مشاوره قبل طلاق آماده ارائه خدمات به مراجعین هستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.