بیات نژاد

مدیر کل بهزیستی استان تهران با بیان اینکه بعد از گذشت ۳۹ سال از شکل گیری بهزیستی، طبق اعلام رییس سازمان بهزیستی کشور از این پس خانواده های معلولین نیز مستمری دریافت می کنند، گفت: ۱۴ هزار معلول در سطح استان تهران تحت پوشش بهزیستی قرار دارند که علاوه بر سرپرست خانوار، بر اساس بعد خانوار مستمری دریافت می کنند.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، داریوش بیات‌ نژاد در حاشیه نشست شورای اداری بهزیستی استان تهران که با حضور رؤسای ادارات بهزیستی استان به میزبانی دماوند در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در سال جاری با توجه به شرایط سخت اقتصادی، سازمان بهزیستی و مخاطبان آن در شرایط سختی قرار دارند که نیازمند همدلی و تعامل بیشتری را می طلبد.

وی یکی از مشکلات بهزیستی استان تهران را کمبود نیروی انسانی دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه روز به روز شاهد افزایش و گسترش مسئولیت های سازمان بهزیستی هستیم، اما از سوی دیگر در سطح استان با کاهش نیروی انسانی مواجه هستیم و این خود یک چالش است؛ اولویت این نهاد در رفع این مشکل برون سپاری بخش های مختلف بهزیستی به مردم و دیگر سازمان های خصوصی است.

بیات نژاد با بیان اینکه هم اکنون ۹۳ درصد از فعالیت های این سازمان را به مردم واگذار کرده ایم، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه بخشی از فعالیت ما در حوزه مشارکت مردمی مربوط به جلب و جذب کمک‌های مردمی است، با وجود مشکلات بخش اقتصادی، شاهد رشد ۳۰ درصدی میزان جذب نسبت به سال گذشته بودیم؛ گرچه دشمن در تلاش برای ایجاد تضعیف است ولی نوع دوستی ملت ایران گسترده تر می شود.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در ادامه افزود: یکی از اتفاقات خوب در سطح بهزیستی سراسر کشور، در پایان سال ۹۶ و ابتدای سال ۹۷، رشد ۳.۵ برابری افزایش میزان مستمری افراد تحت ‌پوشش بهزیستی است که می‌توان از جمله خدمات ارزشمند دولت دانست.

بیات نژاد به دیگر موضوعات مورد توجه در این نهاد اشاره و خاطرنشان کرد: دولت تخصیص اعتبار به سازمان‌های حمایتی را بر مبنای ۷۵ درصد به ۲۵ درصد پرداخت ‌می‌کرد، اما در سال ۹۸، بر اساس آمار و شاخص‌های سرانه تحت حمایت قرار گرفته و ۲۵ درصد سهم اعتبار به ۳۳.۳ افزایش یافته است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.