ری- کتابخانه

کتابخانه مرکز درمان و کاهش آسیب های اجتماعی در کهریزک افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان ری، کتابخانه مرکز درمان و کاهش آسیب های اجتماعی ماده 16مهر سروش با حضور معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهر ری، معاون سیاسی امنیتی، رئیس شبکه بهداشت و درمان ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر بهزیستی، شهردار کهریزک، بخشداران قلعه نو و کهریزک و جمعی از مسئولان افتتاح شد.
 مینا رجایی مدیر بهزیستی شهرستان ری در آیین گشایش کتابخانه عمومی در مرکز بازپروری و ترک اعتیاد مهر سروش گفت: اولین کتابخانه در سال گذشته در مرکز بازپروری شفق در شوراباد افتتاح شد و امروز دومین کتابخانه با همکاری اداره ارشاد استان تهران و شهرستان ری با اهدای بیش از یک هزار و 700 کتاب مورد استفاده بیماران معتاد قرار گرفت.
وی ادامه داد: در حال حاضر 41 کمپ غیردولتی برای بیمارانی که به صورت خود معرف مراجعه می کنند در شهرستان ری برقرار است و مدت زمان دوره درمان در این مراکز 2 ماه می باشد.
رجایی گفت: در مرکز مهر سروش بیماران مدت درمان خود را در سه ماه سپری می کنند و کسانی که از طریق مددکار و مشاوره بتوانند با خانواده های خود ارتباط برقرار کنند ترخیص می شوند و در غیر اینصورت دوره درمان دیگری برای آنان تمدید می شود و نهایت طول درمان در این مرکز شش ماه است.
مدیر بهزیستی شهرستان ری گفت:  این شهرستان قطب بازپروری معتادین متجاهر است و وظیفه جمع آوری معتادین متجاهر با پلیس مبارزه با مواد مخدر بوده و بعد از جمع آوری وظیفه غربالگری با اداره بهزیستی است؛ روزانه بین 200 الی 400 نفر در مرکز شهید باهنر در محله بهمنیار غربالگری می شوند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.