کد خبر: 2644
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶
چند قلو

ایلام ا مدیر کل بهزیستی ایلام از حمایت این اداره کل از خانواده های دارای فرزندان چند قلو خبر داد.

زهرا همتی اظهار کرد: بر اساس دستورالعمل جامع حمایت های مالی و اجتماعی بهزیستی کشور برای تامین معیشت خانواده های دارای چند قلو و مادران شیر ده این کودکان، به این خانواده ها کمک هزینه مالی پرداخت می شود.

وی با ذکر اینکه هم اینک 685 خانواده دارای فرزند دو قلو به بالا از حمایتهای بهزیستی برخوردارند، افزود: در مجموع از یک هزار و 411نفر کودکان این خانواده ها از خدمات حمایتی بهزیستی برخوردارند.

وی با ذکر اینکه از این تعداد 126کودک سه قلو، هشت کودک چهار قلو و مابقی دو قلو هستند، سرانه پرداختی ماهیانه به خانواده های این کودکان به ازای هر کودک یک میلیون و 80 هزار ریال است.

به گفته مدیر کل بهزیستی ایلام، این کودکان چند قلو تا قبل از سن دبستان بصورت ماهیانه از این کمک نقدی برخوردار هستند.

به گفته وی، حمایت از مادران شیرده با فرزندان چند قلو در دستور کار بهزیستی قرار دارد و در این زمینه ماهیانه از سوی بهزیستی سه قوطی شیر خشک به هر کودک اهدا می شود.

به گفته وی، در طول سال گذشته در مجموع 460میلیون ریال برای پرداخت کمک های موردی به خانواده های نیازمند دارای فرزند چند قلو پرداخت شده است.

33هزار نفر در استان ایلام زیر پوشش خدمات حمایتی بهزیستی قرار دارند.

پایان/

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.