کد خبر: 2570
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
جلسه خیرین

سازمان بهزیستی کشور بدون حضور خیرین در ارائه خدمات به جامعه هدف به نتیجه مطلوب نخواهد رسید

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی استان سمنان جلسه ی با حضور علیرضا ایزدپور مدیرکل ، حسین نوحی معاون پشتیبانی و منابع انسانی ، احمد پیوندی رئیس اداره مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی استان سمنان و جمعی از خیرین همراه و فعال اداره کل در ستاد استان برگزار شد .

در این جلسه جناب آقای ابراهیم امیرآبادی خیر دامغانی و عضو شورای مشورتی دارو و تجهیزات پزشکی کشور نیز حضور داشتند .

علیرضا ایزدپور مدیرکل بهزیستی استان سمنان : در ابتدا ضمن خیرمقدم ، تقدیر و تشکر از حضور خیرین در جلسه ایشان را بازوان توانمند سازمان بهزیستی نامیده و اشاره داشتند خدمت رسانی به جامعه هدف بدون حضور ایشان به نتیجه مطلوب نخواهد رسید .

ایشان در ادامه : هدف از تشکیل این جلسه را ارائه دیدگاه و پیشنهادات در گسترش عرصه حضور و فعالیت خیرین دانستند و حضور ایشان را در شرایط ویژه کنونی کشور و جنگ اقتصادی نابرابر دشمنان بر علیه نظام و ملت ایران را حساس و مهم برشمردند .

وی افزود : خیرین در تمامی عرصه ها مهم و حساس کشور همیشه یار و یاور سازمان بهزیستی بوده اند و یکی از ویژه ترین حضور را در سیل امسال کشور اشاره داشتند که با همکاری اداره کل بهزیستی استان و همراهی خیرین در بلایای طبیعی امسال کمک های نقدی به مبلغ یک میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون ریال و غیر نقدی بالغ بر هشت میلیارد ریال و یک تیم 17 نفر متخصص با تجهیزات کامل به مناطق اعزام شده است .

علیرضا ایزدپور تعداد خیرین همراه و فعال اداره کل بهزیستی استان سمنان را به بیش از 100 نفر اعلام داشته که همراهی ایشان را  در زمینه های شامل مالی ، اشتغال ، مسکن ، فرزندان شبانه روزی و ... می باشند .

مدیرکل بهزیستی استان سمنان تعهدات این اداره کل را در بحث مسکن دو معلولیتی در سال 98 را به تامین مبلغ مالی ساخت 29 مسکن اشاره داشتند که از این مقدار تا کنون تعداد 5 مسکن توسط خیرین مورد حمایت و در دست ساخت قرار گرفته است . ایشان نیز تعهدات این اداره کل در زمینه مناطق سیل زده و بلایایی طبیعی در کشور در تهیه لوازم سرمایشی که توسط سازمان بهزیستی کشور ابلاغ شده است را یک میلیارد و پانصد هزار ریال اعلام داشتند که از این مبلغ هشتصد میلیون ریال آن توسط اداره کل و همراهی خیرین تامین شده است .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.