امضای تفاهم نامه

دکتر حسین نحوی نژاد گفت : این تفاهم نامه در راستای توانمندسازی، مهارت افزایی و آموزش دوره های مختلف فنی و حرفه ای منعقد می گردد تا بستر مناسبی جهت ارتقاء، توانمندی و ایجاد اشتغال پایدار جامعه هدف بهزیستی ایجاد گردد.

تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل بهزیستی و اداره کل فنی و حرفه ای استان گیلان با حضور مدیرکل بهزیستی گیلان دکتر حسین نحوی نژاد، مدیرکل فنی و حرفه ای مهندس محمد حسینی، معاون مشارکت های مردمی بهزیستی خانم انساندوست، مهندس رفیع زاده سرپرست اداره آموزش، پژوهش و برنامه ریزی  و مهندس قلیپور سرپرست معاونت آموزش و پژوهش فنی و حرفه ای در اداره کل بهزیستی گیلان برگزار گردید.

مدیرکل بهزیستی گیلان دکتر حسین نحوی نژاد در حاشیه نشست گفت : این تفاهم نامه در راستای توانمندسازی، مهارت افزایی و آموزش دوره های مختلف فنی و حرفه ای منعقد می گردد تا بستر مناسبی جهت ارتقاء، توانمندی و ایجاد اشتغال پایدار جامعه هدف بهزیستی ایجاد گردد.

وی افزود : هدف از انعقاد این تفاهم نامه استفاده از امکانات و ظرفیت های بالقوه دو دستگاه در راستای ارتقاء سطح مهارت آموزی در تمام زمینه ها و ارائه آموزش در استان می باشد.

دکتر حسین نحوی نژاد در ادامه گفت : در راستای این تفاهم نامه آموزش در کلیه مراکز دولتی برای بیماران بهبود یافته از اعتیاد رایگان بوده و همچنین 50 % هزینه های آموزش در کلیه آموزشگاه های آزاد تحت نظارت فنی و حرفه ای توسط اداره بهزیستی ما به تفاوت بر اساس تفاهم نامه بر  عهده بهزیستی گیلان می باشد.

گفتنی است : این تفاهم نامه در 11 ماده تنظیم گردیده است  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.