ایلام|تجربه موفق بهزیستی ایلام الگوی کشوری شد

مدیر کل بهزیستی ایلام از تجربه موفق این اداره کل در حوزه مسکن مددجویان با همراهی استاندار خبر داد و گفت: این تجربه به عنوان الگویی موفق بین ادارات بهزیستی کشور اعلام شد.

زهرا همتی افزود: امسال با پیگیری استاندار ایلام سه میلیارد ریال از محل اعتبارهای وزارت کشور برای نخستین بار به منظور حمایت از مددجویان مناطق سیل زده این استان اختصاص یافت.

وی ادامه داد: این میزان اعتبار برای بازسازی ۹۹ واحد مسکونی مددجویان که بر اثر بارش های امسال آسیب دیده بودند هزینه و در قالب کمک بلاعوض به این مددجویان پرداخت شد.

وی اظهار کرد: این اعتبار با میانگین سرانه ۳۰ میلیون ریال برای تعمیر مسکن مددجویانی که منازل آنها بر اثر سیل تخریب و یا خسارت دیده پرداخت شده است.

مدیر کل بهزیستی ایلام گفت: جذب این اعتبار برای نخستین بار از محل اعتبارهای وزارت کشور از سوی دبیر ستاد مسکن سازمان بهزیستی کشور به عنوان تجربه ای موفق اعلام و به منظور الگوبرداری به سایر استانها ارسال شد.

وی با تقدیر از پیگیری و حمایتهای امیدوار کننده استاندار ایلام از این دستگاه برای خدمت رسانی گسترده به جامعه هدف این سازمان گفت: پس از سیل بهار امسال همچنین از سوی استاندار ایلام یک میلیارد ریال برای مددجویان سیل زده بهزیستی ایلام اختصاص یافت.

وی گفت: این میزان اعتبار برای ۲۹۰ نفر از مددجویان زیر پوشش ساکن در شهرستان سیروان و بخش ماژین شهرستان دره شهر که در سیل اخیر آسیب دیده اند، اختصاص و بصورت کمک بلاعوض به حساب این مددجویان سیل زده واریز شد.

به گزارش ایرنا، سیل فرودین ماه امسال اگرچه خوشبختانه تلفات جانی نداشت اما خسارت‌های گسترده‌ای به زیرساخت‌ها و تأسیسات این استان وارد کرد که بیشترین خسارت‌ها مربوط به دو شهرستان دره شهر و سیروان است.

۳۳هزار نفر در استان ایلام زیر پوشش خدمات حمایتی بهزیستی قرار دارند.

پایان

کد خبر 2531

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

دسترسی سریع به سامانه ها