ملارد- کمیته

سومین جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد در بهزیستی ملارد برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی بهزیستی ملارد، سومین جلسه کمیته فرهنگی مبارزه با مواد مخدر در سال 98 با حضور مرتضی قربانی رئیس اداره و  جمعی از مسئولین و کارشناسان شهرداری، فرمانداری، آموزش و پرورش، اداره کار، بخشداری، کمیته امداد، شبکه بهداشت و درمان، هلال احمر، اداره ورزش و جوانان، معاون آموزش فنی و حرفه ای شهریار، نماینده بخشداری صفا دشت و مهری شاهچراغی معاون پیشگیری در سالن  اجتماعات  اداره  بهزیستی ملارد  برگزار شد.
مرتضی قربانی بر لزوم بررسی راهکارهای پیشگیری از اعتیاد در میان اقشار و محیط های  مختلف  اعم از خانواده، کار، مدرسه و دانشگاه تاکید کرد.
وی ضمن بررسی و پیگیری مصوبات جلسات پیشین به موضوعاتی همچون ارجاع معتادین متجاهر به کمپ جهت بهبودی، برگزاری کلاسهای آموزشی، پرکردن اوقات فراغت  بچه ها و  والدین به صورت مفید، مهارت های فرزند پروری و پیشگیری از اعتیاد، برنامه ریزی برای برگزاری کلاس های پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مدارس بویژه روستاها، همکاری مستمر ادارات در خصوص سازماندهی معتادین کارتون خواب و....پرداخت.پرداخت.
 قربانی در اولویت قرار گرفتن پیشگیری در عرصه مبارزه با مواد مخدر و روانگردان ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: پیشگیری از اهداف اصلی کمیته فرهنگی و پیشگیری مبارزه با مواد مخدر است.
شایان ذکر است: جلسات این کمیته بصورت ماهیانه به ریاست اداره بهزیستی و با همکاری ادارات شهرستان با هدف پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی برگزار می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.