تهران| اعتیاد از مهمترین آسیب‌های اجتماعی در مدارس است

مدیرکل بهزیستی استان تهران گفت: در حال حاضر اعتیاد و ناهنجاری اجتماعی را می‌توان از مهمترین آسیب‌های اجتماعی در مدارس عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، داریوش بیات‌نژاد در آئین اختتامیه طرح مشارکت اجتماعی دانش‌آموزان و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی (ماد)‌ اظهار کرد: بهزیستی سازمانی است که از بدو تولد تا فوت افراد به آنها خدمات می‌دهد و خانواده‌ها به‌طرق مختلف از خدمات این نهاد استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: خانواده‌ها به چهار شکل مختلف تربیت شده‌اند که به خانواده‌های سخت‌گیر، خانواده‌های آسان‌گیر، خانواده‌های دموکرات و سالم و خانواده‌هایی که دچار ناهنجاریهای اجتماعی هستند تقسیم می‌شوند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران ادامه داد: با گذشت 39 سال از عمر فعالیت بهزیستی این سازمان در تمام عرصه‌های زندگی افراد ورود پیدا کرده است ضمن اینکه سازمان بهزیستی با امضای تفاهمنامه‌های متعدد با سازمانها و دستگاه‌ها طرحهای مشارکتی را اجرا می‌کند.

وی با اشاره به اجرای طرح مشارکت اجتماعی دانش‌آموزان در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی(ماد) اظهار کرد: این طرح با مشارکت آموزش و پرورش تهران عملیاتی شد. طرح اشاره‌شده براساس تفاهمنامه امضاشده بین بهزیستی و آموزش و پرورش  و در سال 97 به‌صورت مشارکتی و با همراهی بهزیستی عملیاتی شد. طی اجرای طرح، بیش از 15 هزار و 28 دانش‌آموز از پایه متوسطه در طرح مشارکت داشتند.

بیات‌نژاد ادامه داد: این طرح در 140 مدرسه و با مشارکت 200 دبیر و در 430 کلاس انجام گرفت که از اهداف طرح می‌توان به ارتقاء توانمندی دانش‌آموزان و همچنین افزایش شناخت دانش‌آموزان به آسیبهای اجتماعی اشاره کرد.

وی در ارتباط با نوع آسیبهای اجتماعی در مدارس نیز گفت: در حال حاضر طی توافقات صورت‌گرفته بین آموزش و پرورش و بهزیستی این‌گونه آسیب‌ها در مدارس شناسایی می‌شود و در جهت رفع آنها اقداماتی در دستور کار قرار دارد. اعتیاد و ناهنجاریهای اجتماعی را می‌توان آسیب‌هایی دانست که هم‌اکنون در مدارس مشاهده می‌شود.

کد خبر 2505

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =