ملارد- کارگاه خودکشی

کارگاه آموزشی مداخله و پیشگیری از خودکشی در ملارد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی ملارد ، کارگاه آموزشی مداخله و پیشگیری از خودکشی  با تدریس دکتر اردشیر بهرامی و با حضور مرتضی قربانی رئیس اداره و کارشناسان هلال احمر، شبکه بهداشت  شهرداری و آتش نشانی، اورژانس اجتماعی غرب استان تهران، ارگانها و سازمانهای مداخله با همکاری بهزیستی و مرکز مشاوره النا در سالن اجتماعات بهزیستی شهرستان ملارد برگزار شد.
بهرامی درخصوص موضوعات کلیدی همچون عوامل مستعد کننده و محرک خودکشی در جوانان، شرایط محیطی هموار کننده در خودکشی نکاتی را مطرح کرد.
وی به بررسی و تدریس هفت مرحله مداخله در خودکشی رابرت 2000 با  عناوین ارزیابی و روانشناختی و مددکاری میزان کشنده بودن، رابطه را به سرعت ایجاد کنید، مشکلات اصلی تا بحران های ناگهانی را بشناسید، احساسات و هیجانات خود را مدیریت کنید، جایگزین ها را کشف کنید، طرح عمل را تکمیل کنید و پیگیری کنید، پرداخت.
در پایان حاضرین در جلسه نیز از تجربیات خود و مشاهدات عینی شان در این مورد مطالبی را عنوان و در این خصوص بحث و تبادل نظر صورت گرفت که مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.