نشست هم اندیشی

دکتر حسین نحوی نژاد مدیرکل بهزیستی گیلان به شرح خدمات تخصصی ، به موقع و در دسترس این برنامه که بصورت شبانه روزی در قالب 4 فعالیت می باشد پرداخت

برگزاری جلسه هم اندیشی  در خصوص آیین نامه ارائه خدمات فوریتهای اورژانس اجتماعی با حضور مدیرکل بهزیستی گیلان دکتر حسین نحوی نژاد ، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان دکتر آقایی و نمایندگان 10 دستگاه اجرایی در تصویب نامه هیئت وزیران در اداره کل بهزیستی گیلان برگزار گردید.

در حاشیه این نشست دکتر حسین نحوی نژاد مدیرکل بهزیستی گیلان به شرح خدمات تخصصی ، به موقع و در دسترس این برنامه که بصورت شبانه روزی در قالب 4 فعالیت مرکز مداخله در بحران ،فردی ، خانوادگی و اجتماعی -خط تلفن اورژانس اجتماعی 123 - خدمات سیار اورژانس اجتماعی- پایگاه خدمات اجتماعی  به افراد آسیب دیده یا در معرض آسیب از قبیل کودک آزاری و همسر آزاری ، سالمند آزاری و افرادی که قصد خودکشی یا اقذام به خودکشی کرده اند ، دختران و پسران فراری ، زنان و دختران خشونت دیده ، زوجین متقاضی طلاق ، کودکان خیابانی ، مبتلایان به اختلال هویت جنسی  پرداختند .
گفتنی است وی هدف از برگزاری این جلسه را هماهنگی ، سیاست گذاری و اقدامات راهبردی و توسعه همکاری و هماهنگی های بین دستگاهی برای ارائه خدمات بهتر و موثرتر اورژانس اجتماعی در سطح استان به جامعه هدف دانستند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.