در رسانه| شناسایی معتادان متجاهر همدان از روی عنبیه

سرپرست معاونت امور فرهنگی و پیشگیری اداره‌کل بهزیستی استان همدان گفت: معتادان کارتن‌خواب که فاقد شناسنامه و کد شناسایی هستند، در مرکز غربال و ارجاع معتادان فاقد گواهی و متجاهر شناسایی می‌شوند.

شجاع احسانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پس از اینکه به دستور مقام قضایی معتادان متجاهر توسط پلیس جمع آوری شدند، برای شناسایی و ثبت سوابق به این مرکز منتقل می‌شوند.
وی اضافه کرد: در این مرکز افراد غربالگری و افرادی که فاقد مدارک هویتی هستند، شناسایی می‌شوند و برای درمان و ترک اعتیاد به مراکز ماده ۱۶ ترک اعتیاد منتقل خواهند شد.
احسانی با بیان اینکه این مرکز غربالگری با همکاری بخش غیردولتی فعالیت خواهد کرد، ادامه داد: تاکنون ۳۲ میلیون تومان برای تجهیز این مرکز هزینه و دستگاه اسکن عنبیه خریداری کرده ایم تا از طریق عنبیه چشم معتادان را شناسایی کنیم.
وی در رابطه با زمان آغاز به کار این مرکز توضیح داد: بهزیستی آمادگی آغاز کار را دارد، مرکز تجهیز شده و همکاران ما آموزش‌های لازم را دیده‌اند و فقط منتظر هماهنگی با دستگاه‌های موازی در این امر هستیم.
معاون امور فرهنگی و پیشگیری اداره‌کل بهزیستی استان همدان در پایان بیان کرد: پلیس و دستگاه قضایی شرکای اجتماعی بهزیستی در این طرح هستند و باید هماهنگی های لازم در شورای مبارزه با موادمخدر استان انجام شود.

خبرنگار-مهدیه سلیمی

کد خبر 24824

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک