ازدواج

تحکیم بنیان خانواده وتوانمندی آن در حوزه اجتماعی مستلزم ایجاد زمینه های سلامت اجتماعی و روانی برای زوجین و افراد در شرف ازدواج می باشد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان سمنان کارگاه تربیت مربی آموزش پیش از ازدواج با حضور دکتر علیرضا ایزدپور مدیر کل بهزیستی استان سمنان برگزار شد.

سرکار خانم ایمانی معاون پیشگیری  اداره کل بهزیستی استان سمنان و آقای رمضانپور رئیس اداره بهزیستی شهرستان سمنان به اتفاق  مشاوران مراکز حضوری و تلفنی مشاوره تحت نظارت بهزیستی شهرستانهای سمنان، مهدیشهر و سرخه  و همچنین مشاوران آموزش پرورش و  نیروی انتظامی در این کارگاه حضور داشتند.

دکتر ایزدپور مدیر کل بهزیستی استان سمنان در ابتدا بر یکی از استراتژیهای مهم سازمان بهزیستی مبنی بر فعالیتهای پیشگیریانه در جهت کنترل و کاهش آسیبها و توانمند سازی جامعه هدف تصریح داشت.

ایزدپوربیان داشت: در کنار سلامت جسمانی برخورداری آحاد جامعه از سلامت اجتماعی حائز اهمیت است  و سازمان بهزیستی در راستای اهداف عالیه خود در صدد انجام خدمات بهتر و گسترده تر به منظور برنامه های پیشگیرانه و کاهش مداخلات درمانی است.

مدیر کل بهزیستی استان سمنان اظهار داشت: تحکیم بنیان خانواده وتوانمندی آن در حوزه اجتماعی  مستلزم ایجاد زمینه های سلامت اجتماعی و روانی بخصوص برای زوجین و افراد در شرف ازدواج می باشد و اداره کل بهزیستی استان سمنان با عنایت به هفته ازدواج و خانواده  و با هدف افزایش توانمندی  مشاوران در  آموزش پیش از ازدواج و ارائه خدمات تخصصی به مخاطبان کارگاه تربیت مربی  پیش از ازدواج  برگزار می کند.  

لازم به ذکر است کارگاه آموزشی تربی مربی پیش از ازدواج به مدت دو روز در تاریخ ۷ و ۸ مرداد با همت اداره بهزیستی شهرستان سمنان برگزار می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.