امین شاهرخی رئیس شورای امر به معروف بهزیستی استان تهران شد

شورای امر به معروف و نهی از منکر بهزیستی استان تهران در دوره جدید با ریاست امین شاهرخی رسماً شروع به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، در جلسه ای با حضور مدیرکل بهزیستی و معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران، احکام اعضای رئیس این شورا و سایر اعضا در بهزیستی استان به اعضا تحویل داده  و فعالیت آن، رسماً آغاز شد.

در این جلسه ابتدا، امین شاهرخی با تسلیت ایام سوگواری رحلت پیامبر حضرت محمد مصطفی و شهادت امام حسن مجتبی و امام رضا علیهم السلام، بهزیستی را از آن دسته از دستگاه های اجرایی برشمرد که جامعه هدف متنوع و کارکنان پرشماری دارد که ضرورت توجه به امر به معروف و نهی از منکر در آن، بیشتر است، اظهار داشت: باید برای اجرای صحیح این دو فریضه، تمهیدات قانونمند و کاربردی تدبیر شود.

مدیرکل بهزیستی استان تهران در ادامه عدم آشنایی با معروفیت و منکرات را آقای بزرگ توصیف کرد و خاطرنشان کرد: اینکه ندانیم معروف کدام است و منکر چیست تا بر اساس آن، اندیشه کنیم جامعه در رنج و تلاطم غوطه ورمی شود و خسران بزرگی، پدید می آید.

وی در ادامه گفت: شعور در هر فعالیتی بر شعار برتری دارد و در امر به معروف و نهی از منکر نیز نباید شعاری باشیم، بلکه باید با تلاش و شعور، مانع بدبینی مردم به عملکرد خود باشیم.

رئیس شورای امر به معروف بهزیستی استان تهران در پایان با تأکید بر مقوله آموزش، تصریح کرد: باید برای ارائه بسته های آموزشی و بهره کامل از فضای مجازی در بستر مناسبات اسلامی، محتوا سازی کرده و جامعه هدف را که مخاطبی بی بدیل است را ارتزاق کنیم. 

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین عمار فضلعلی بر ایجاد و گسترش زیرساخت و فرهنگ سازی تأکید کرد و بیان داشت: باید در دستگاه های اجرایی فضایی طراحی شود که زمینه انجام فریضه های امر به معروف و نهی از منکر فراهم باشد.

معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران، مردمی کردن این دو فریضه را رویکرد ستاد معرفی کرد و افزود: باید امر به معروف و نهی از منکر در جامعه فراگیر شود و همه مردم نسبت به خود و جامعه با احساس مسئولیت، فریضتین را به نحو مطلوب انجام دهند.

علی اصغر شیرازیان دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر بهزیستی استان تهران نیز با ارائه گزارشی از روند فعالیت ها، به معرفی برنامه های آتی پرداخت.

گفتنی است، در این حلسه، احکام جدید اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر بهزیستی استان تهران تحویل و دوره جدید، رسماً شروع به فعالیت کرد.

کد خبر 24625

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک