بهارستان- اشتغالزایی

اجرای طرح ایجاد اشتغال برای بهبود یافتگان در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در غالب احداث کارگاههای اشتغال در دستور کار بهزیستی قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی بهارستان طی جلسه ای در سالن اجتماعات بهزیستی و با حضور باقری بخشدار گلستان، موسوی بخشدار بوستان، لطیفیان رئیس اداره بهزیستی، دهیاری ها و مسئولین مراکز اقامتی میان مدت مشکلات اشتغال بهبود یافتگان مورد بررسی قرار گرفت.
روح الله لطیفیان رئیس اداره بهزیستی بهارستان  با اشاره به اینکه اعتیاد یک بیماری جسمی، روانی و اجتماعی محسوب می شود گفت: بیکاری و عدم وجود شغل مناسب یکی از مهمترین عوامل بازگشت بهبود یافتگان  به سمت اعتیاد می باشد. بنابراین اگر بتوان برای بیماران رها یافته از اعتیاد با توجه به مهارت های شغلی آنها کا رو اشتغال ایجاد کرد،نه تنها از بازگشت مجدد آنها به سوی مواد مخدر جلوگیری می شود بلکه زمینه توانمند سازی و بازگشت آنها به کانون خانواده و جامعه نیز  فراهم می شود.
رئیس بهزیستی در ادامه گفت: بحث مبارزه با مواد مخدر یک عزم ملی را می طلبد و دستگاههای اجرایی به تنهایی قادر به حل این معضل نخواهند بود. بنابراین با ایجاد و گسترش فعالیت سازمان های مردم نهاد می توان گام های موثری در این زمینه برداشت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.