بیله سوار ا ۱۳۳ معلول بینایی تحت پوشش بهزیستی شهرستان بیله سوار

۱۳۳ معلول بینایی با شدت معلولیت مختلف از خفیف تا خیلی شدید تحت پوشش بهزیستی شهرستان بیله سوار بوده و از حمایت های مستمر و غیر مستمر سازمان برخوردار هستند.

توحید هژیر رئیس اداره ی بهزیستی شهرستان بیله سوار ضمن تبریک، پیشاپیش فرارسیدن روز جهانی عصای سفید افزود: با توجه به انجام کمیسیون تعیین و تشخیص معلولیت تاکنون ۱۳۳ معلول بینایی با شدت مختلف معلولیت، تحت پوشش این اداره بوده و از حمایت های مستمر و غیر مستمر این اداره برخوردار هستند.

وی تصریح کرد: از بین آمار موجود ۹۲ نفر معلول با جنسیت مذکر و ۴۱ نفر معلول دارای جنسیت مونث بوده و براساس این وضعیت آماری، اختلال و معلولیت بینایی در بین مددجویان این اداره در جنس مذکر دو برابر جنس مونث می باشد.

وی ادامه داد که اکثریت افراد با معلولیت بینایی بالای ۳۵ سال بوده و این حاکی از آنست که اجرای طرح غربالگری بینایی(آمبیلیوپی) در تشخیص و درمان افراد دارای تنبلی چشم که در گروه سنی ۶_۳ سال اجرا می شود و در صورت وجود مشکلات بینایی براحتی تشخیص و قابل درمان است موفق عمل کرده و با گذشت زمان از شدت معلولیت بینایی کاسته شده است.

هژیر در پایان سخنان خود اظهار داشت: طرح آمبیلیوپی بصورت همیشگی در موسسه جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی از مراکز تحت نظارت این اداره واقع در خیابان شهید وطنخواه با استفاده از دستگاه غربالگری بینایی در حال اجرا بوده و همشهریان محترم جهت پیشگیری از مشکلات بینایی در فرزندان ۶_۳ سال خود در آینده همکاری لازم را با بهزیستی شهرستان معمول نمایند.

کد خبر 24459

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک