بازپروری شمیرانات

مرکز بازپروری و نگهداری ارشاد ویژه بانوان در شمیرانات افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی شهرستان شمیرانات، زینب پناهی معاون اموراجتماعی ضمن بیان خبر فوق گفت: مرکز مداخله در بحران ارشاد که تنها مرکز بازپروری و نگهداری از دختران و زنان آسیب دیده و یا در معرض آسیب استان تهران است بعد از  چند ماه تعمیرات و بازسازی در دو طبقه افتتاح شد.
وی ادامه داد: مرکز مداخله در بحران ارشاد در زمینه های بازپروری، ارائه خدمات مشاوره ای در راستای توانمندسازی مددجویان و نگهداری از دختران و زنان آسیب دیده در معرض آسیب فعالیّت خود را با هدف باز گرداندن آنها به آغوش خانواده به منظور تحکیم بنیان خانواده ادامه می دهد؛ و در حال حاضر با توجه به شرایط  در مرکز4 مددجو نگهداری می شود و به زودی تعدادی مددجوی دیگر پذیرش خواهد شد. پناهی افزود: مرکز مداخله در بحران ارشاد با سازمانها و اداراتی همچون قوه قضاییه، پزشکی قانونی، نیروی انتظامی و بهداشت و درمان در راستای ارائه خدمت بهتر به جامعه هدف ارتباط مستمر دارد.
گفتنیست: داریوش بیات نژاد مدیرکل بهزیستی استان تهران، ناجی یلالی مدیر بهزیستی شهرستان شمیرانات و دیگر مسئولین در مراسم افتتاح مرکز  حضور داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

پربازدیدترین

نگاه کارشناسان

 • توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  توانمندسازی معلولان، دورنمای فعالیتهای توانبخشی

  دنیایی که در آن به سر می بریم، جهانی است متفاوت و مملو از پیشرفت هایی که زندگی انسان عصر امروز را دگرگون ساخته و او را در مسیر پویایی و شکوفایی پیش می برد. با این حال شیوع انواع بیماری ها، معلولیت ها و آسیب های اجتماعی موجب شده تا دولت ها تلاش منسجمی را برای تدوین برنامه های آموزشی، توانبخشی و حمایتی به عمل آورند تا سلامت جامعه را تضمین کنند. در کشور ما نیز به رغم رشد آگاهی های عمومی، استفاده وسیع از وسائل ارتباط جمعی و افزایش میزان تحصیلات و دانش اجتماعی خانواده ها کماکان شاهد بروز انواع معلولیت ها هستیم و این واقعیت، تاکیدی است بر ضرورت فعالیت های توانبخشی.

 • ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  ضرورت بهره گیری از علم و فناوری در ارائه خدمات تخصصی

  تحولات گسترده در دنیای امروز، ابعاد مختلف زندگی فرد،خانواده و جامعه، را تحت تأثیر قرار داده و سرعت تغییرات و تحولات و ناپایداری ها ناشی از محیط های بین المللی، منطقه ای و ملی، زندگی اجتماعی ما انسانها را متاثر ساخته و لزوم برنامه ریزی راهبردی را در مواجهه هوشمندانه در راستای بهبود وضعیت سلامت اجتماعی را اجتناب ناپذیر نموده است.

 • "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  "آموزش" منحصر به افراد ، زمان ، مکان ویا عمل خاصی نیست

  آموزش (Education) دارای مفهوم و کاربرد گسترده و پیچیده و در نتیجه مبهمی است. در تعریف این مفهوم، نه تنها میان مردم عادی، بلکه میان صاحب‌نظران تعلیم و تربیت هم اختلاف‌نظر وجود دارد.

 • عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  عدالت برای سلامت و سلامت برای عدالت

  پنجم تیر ماه (مصادف با ۲۶ ژوئن) هرسال، روز جهانی مبارزه با موادمخدر، فرصت مغتنمی است برای اطلاع‌رسانی اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در عرصه‌های گوناگون مبارزه با مواد روانگردان، حساس‌سازی و آگاهیبخشی در مورد اهمیت توجه به این مشکل بزرگ جوامع بشری و پاسداشت تلاش‌های تمامی دست‌اندرکاران و کنشگران کنترل و کاهش و مقابله با موادمخدر و روانگردان‌ها، ضمن گرامیداشت این روز که در کشور ما در قالب یک هفته برگزار می‌شود و با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مبارزه با موادمخدر، بی‌مناسبت نیست تا به یادآوری تلاش و مساعی همکاران بهزیستی در اینباره، اشاره‌ای به این کوشش‌ها بشود.