اطلاعیه بهزیستی استان تهران درباره آتش سوزی اخیر در اردوگاه شهید باهنر تهران

اداره کل بهزیستی استان تهران در خصوص آتش سوزی اخیر در اردوگاه شهید باهنر تهران اطلاعیه داد.

متن این اطلاعیه بدین شرح است: «ضمن ابراز تاسف از حادثه آتش سوزی ضایعه بار تاریخ هفدهم مهرماه جاری در اردوگاه شهید باهنر آموزش و پرورش که منجر به جان باختن یک فرد دارای معلولیت اوتیسم شده، ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم متوفی، به اطلاع می رساند؛ با عنایت به اینکه سازمان بهزیستی متولی مددجویان دارای انواع معلولیت ها اعم از جسمی و ذهنی می باشد، در بررسی های اولیه مشخص شد، موسسه ای که پروانه و مجوز فعالیت آن از طرف بهزیستی صادر نشده بوده است، اقدام به برگزاری اردو برای تعداد ۱۴  تن از معلولین اتیسم در اردوگاه تفریحی آموزشی شهید باهنر می نماید.

بنا بر اظهارات اولیه متصدیان برگزاری اردو متأسفانه در اثر انفجار و ایجاد آتش سوزی در یکی از سوئیت های خوابگاه، یک نفر فوت و یک نفر دچار سوختگی شدید می شود که برای مداوا به بیمارستان منتقل شده است.

 با توجه به اهمیت موضوع، جزئیات حادثه توسط دستگاه‌های مسئول در دست بررسی و پیگیری است.

نظر به مداخله موسسه ای فاقد مجوز از بهزیستی در امر خدمت رسانی به مددجویان سازمان بهزیستی، همانگونه که بارها اعلام شده است، بهزیستی به عنوان متولی صدور مجوز فعالیت موسسات متقاضی خدمت به مددجویان، رأسا پیگیری قانونی لازم را در این مورد خاص انجام می دهد.

دیگر بار تأکید می شود دلسوزان و متقاضیان ارایه خدمات در حوزه های تخصصی بهزیستی ضروری است برای دریافت مجوزهای لازم به ادارات بهزیستی مراجعه نمایند تا ضمن اخذ مجوز  فعالیت از آموزش های حرفه ای نیز برخوردار گردند.

ضمن ابزار تأسف و تأثر مجدد از دست دادن یکی از مددجویان سازمان، مؤکداً به آن دسته از مؤسساتی که فاقد مجوز از سوی بهزیستی می باشند و مربیان آموزش دیده شناسنامه دار از سازمان بهزیستی را در اختیار ندارند، اعلام می نماید نسبت به دریافت مجوزهای قانونی لازم از سازمان بهزیستی اقدام کنند تا شاهد تکرار موارد مشابه  نباشیم.»

کد خبر 24245

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک