کودکان از تمام ستاره‌ها و پرنده‌ها به آسمان نزدیک‌ترند و هر کودک، نشانیِ خداست

دکتر علیرضا حاجیونی در پیامی روز جهانی و هفته‌ی ملی کودک را تبریک گفت و بر ضرورت تغییر نگاه و توجه به مفهوم عمیق و حساس کودکی تأکید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره‌کل بهزیستی استان، دکتر علیرضا حاجیونی  در پیامی روز جهانی و هفته‌ی ملی کودک را تبریک گفت و بر ضرورت تغییر نگاه و توجه به مفهوم عمیق و حساس کودکی تأکید کرد.

در متن پیام مدیرکل بهزیستنی استان بوشهر آمده است:

کودکان، از تمام ستاره‌ها و پرنده‌ها به آسمان نزدیک‌ترند و هر کودک، نشانیِ خداست، گلدانی است که از زیباترین گل‌های معطر، خانه‌ها را به نزدیک‌ترین بهارها گره زده است.

نامگذاری هفته‌ی ملی کودک، تنها فرصتی است برای اهمیت‌دادن به جایگاه کودکان؛ چراکه کودکان، طیف وسیعی از جامعه را تشکیل می‌دهند و به عنوان آینده‌سازان کشور در حال رشد و پرورش هستند و هفته‌ای است برای یادآوری هدیه‌دادن لبخند به کودکان، رعایت حقوق کودکان و داشتن خانواده‌ای شاد و مهربان و توجه به نیازهای روحی و هر آنچه منتهی به رشد شخصیت و پرورش فکر کودکان می‌شود.

روز جهانی کودک نیز بهانه‌ای برای ورود به جهان کودکان است. آنها به حمایت بزرگ‌ترها نیاز دارند و هرگونه تغییر و تحول به نفع کودکان در جامعه به اقدامات آنها در مقیاس جامعه بستگی دارد و تأمین زندگی و رعایت حقوق کودکان باید در اولویت همه برنامه‌های خرد و کلان جامعه قرار گیرد.

کودکان در عین حال که خالق زیباترین احساس‌ها هستند، آسیب‌پذیرترین گروه در هر جامعه‌اند که از هیچ‌چیز آنان مانند غذا، پوشاک و نیازهای دیگرشان نباید کاست. رشد عاطفی و روحی کودکان هم ممکن نیست؛ مگر در فضایی عاری از خشونت، فقر، آلودگی محیط زیست، تنش‌های و آسیب های اجتماعی و خانوادگی و رعایت حقوق کودکان به عنوان مهمترین افراد جامعه که با دست‌های کوچک، فردای بهتر را خواهند ساخت

در پایان، بار دیگر ضمن تبریک فرارسیدن هفته‌ی ملی و روز جهانی کودک به همه‌ی کودکان و نوجوانان استان بوشهر و همچنین تمام کسانی که به نوعی با کودکان سر و کار دارند مانند والدین، مربیان و معلمان، برنامه‌سازان کودک، هنرمندان، مسئولین و سیاست‌گزاران حوزه‌ی کودک، امید دارم این عزیزان آینده‌ساز در ظلّ توجهات حضرت ولی‌عصر «عج» و در سایه رهبری  رهبر معظم انقلاب اسلامی و در مسیر پر افتخار شهیدان گرانقدر، پرچم خوشرنگ ایران اسلامی را در قله‌های رفیع دانش و معرفت و سعادت بشری به اهتزاز درآورند و همه‌ی ما، دست به دست هم دهیم و استوار برای کودکان سرزمین‌مان قدم برداریم.

دکتر علیرضا حاجیونی

مدیر کل بهزیستی استان بوشهر

.

کد خبر 24197

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک