شهریار|مادر شــهید مهران عیار اسدی آسمـــــانی شد

حاجیه جمال خانم حاجی شیزری مادر شهید والامقام مهران عیار اسدی از شهدای شهرستان شهریار پس از تحمل سال‌ها رنج و درد فراق، دعوت حق را لبیک گفت و به فرزند شهیدش پیوست.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان تهران، شهید مهران عیار اسدی در پنجم مهر 1331 در روستای شیرز از توابع استان قزوین دیده به جهان گشود. بعد از انجام خدمت سربازی در منطقه بوشهر گناوه، به عنوان مددکار اجتماعی در اداره بهزیستی شهریار، مشغول فعالیت میشود.

همزمان با کار در آن اداره در دانشگاه قزوین در رشته مدیریت بازرگانی پذیرفته میشود و با شروع جنگ تحمیلی به جبهه های حق علیه باطل داوطلبانه اعزام شد و درمورخ دهم آبان 1358 بعد از رشادتهای فراوان در جبهه کرخه نور در منطقه دزفول به درجه رفیع شهادت نائل شد.

گفتنی است، یکی از مجتمع های خدمات بهزیستی شهرستان شهریار به پاس فداکاری این شهید عزیز و زنده ماندن خاطره هایش، به اسم زیبای ایشان نامگذاری شده است.

وصیت نامه شهید دانشجو و مددکار بهزیستی، مهران عیار اسدی که در سوم آبان 59 یک هفته قبل از شهادت  نوشته است را در ادامه می خوانید:


خدمت خانواده عزیزم

بعد از سلام، شما را در راه رضا و خشنودی خدا به تقوا و پرهیزگاری و صبری همراه با ماهیت آن که مقاومت و شجاعت می باشد دعوت مینمایم. پدر و مادر خوب و مهربان من شما سالها برای من زحمت کشیده اید و مرا به همراه دردها و غم‌ها و مصیبت های زیاد بزرگ نموده و تحویل جامعه دادید شما امانت خدا را ه در نزد شما نهاده بود به او پس داده و خوشحال باشد و نگرانی را به خود راه ندهید.

زیرا شما یک وظیفه الهی را در زندگی خویش عمل نموده و امیدوارم که خداوند از شما و بنده حقیر خشنود باشد .باید بدانید که شهادت بزرگترین افتخار برای یک مسلمان بشمار میرود و برای من نیز این شهادت که امیدوارم مورد قبول پروردگار جهان قرار بگیرد بزرگترین افتخار و سعادت است .

بنا بر این بعد از مرگ من هرگز نباید در راه انتقام گیری گام بردارید بلکه همیشه باید حرکت شما تنها در راه اسلام عزیز و خدا و بخاطر حفظ آزادی ، استقلال و جمهوری اسلامی امت مسلمان باشد امتی که هدفش آن پرچم لااله الاالله فرمانده آن امام زمان عج به نایبی امام خمینی است آگاه باشید که ما در سپاه اسلام و بر علیه کفر مبارزه میکنیم و باید در این راه از جان و مال خویش بگذریم تا از حیثیت اسلامی‌مان دفاع کرده باشیم و در این راه حتما نصرت و یاری خدا شامل حال خواهد بود وخداوند هرگز ما را تنها نخواهد گذاشت خصوصا در این موقعیت حساس که قدرتهای بزرگ جهان علیه ما وارد جنگ و توطئه شده اند.

برای من دعا کنید که خداوند از گناهان من بگذرد و مرا با شهدای کربلا و یا با شهدای حسین محشور گرداند. هم اکنون که از دنیای آزمایش رفته ام وصیت من این است ، ضمن آنکه از جان خویش گذشتم و از مال خویش نیز دریغ ننمودم شاید خداوند این هدیه های ناقابل مرا بپذیرد و روح من بخاطر پیروزی اسلام بر کفر خوشحال باشد و من افسوس خواهم خورد که بیش از چیزی نداشتم تا در راه خدا نثار نماییم.

از شما خانواده عزیزم میخواهم که هرگز غم دنیا را نخورید و تا توان دارید در راه خدا و مکتب توحید حرکت نمایید و شما را وصیت میکنم که مبادا محبت و دوستی یگدیگر قلب‌های تان را آلوده کند و از ترک یکدیگر غمگین شوید در راه خدا بایستی از پدر و مادر و فرزندان و برادران و خواهران نیز گذشت تا چه رسد به مال شکوه این دنیای فانی.

از همه شماها میخواهم که هرگز بخاطر شهادت من ناله و زاری نکنید و چهره مردانه خویش را خوشحال نشان دهید و مبادا صدای گریه شما را کسی بشنود و راه مردان خدا این است که در تنهایی گریه میکند .

در پایان سلام مرا به همه برسانید و هرگز از مرگ من پیش کسی گله نکنید و امام بزرگوارمان را پریشان نگردانید و در پایان این سرباز امام زمان به همه ملت ایران رابه پیکار و جهاد در راه خدا دعوت مینماید و ازهمه آنهائی که احیانا از من نارضایتی دارند میخواهم که مرا در راه خدا ببخشند.

والسلام علیکم ورحمت اله و برکاته/ مهران عیاراسدی

کد خبر 24100

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک