پرداخت ۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات کرونایی به مراکز غیردولتی بهزیستی آذربایجان شرقی

مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: امسال تاکنون ۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات به صاحبان ۲۲۵ مراکز غیردولتی بهزیستی آسیب دیده از کرونا پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی بهزیستی آذربایجان شرقی، دکتر فرگل صحاف با اعلام این خبر اظهار داشت:  ۴۹۶ مرکز غیردولتی آسیب دیده از کرونای بهزیستی با اشتغال  ۱۷۹۵  نفر و تسهیلات درخواستی به مبلغ  ۲۲۰ میلیارد ریال  ثبت شده است که از این تعداد تاکنون شاهد پرداخت ۸۳ میلیارد ریال تسهیلات کرونایی هستیم .

وی خاطر نشان کرد:  ۲۷۱ پرونده نیز با تسهیلات درخواست ۱۳۷ میلیارد ریال در حال بررسی است.       

وی با بیان اینکه ۸۳ میلیارد ریال توسط ۲۲۵ مرکز با اشتغال ۶۳۳ نفر به مرحله پرداخت رسیده و ۱۳۷ میلیارد ریال برای ۲۷۱ مرکز با اشتغال ۱۱۶۲ نفر در دست اقدام بانک ها است.

این مسؤول ادامه داد: تسهیلات حمایتی به واحدها و کارگاه‌هایی اختصاص می‌یابد که نیروهای کار در آنها شاغل و بیمه باشند و در واقع مبنای پرداخت، شاغل بودن نیروی کار، تعدیل نشدن فرد و داشتن بیمه پردازی تا قبل از شیوع کرونا است.

مدیر کل بهزیستی با اشاره به اینکه ثبت نام در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات کرونایی تا پایان مهرماه امکان پذیر است، گفت: افراد واجد شرایط و دارای مجوز از بهزیستی استان آذربایجان شرقی می توانند به سامانه کارا مراجعه کنند.

وی ادامه داد: رسته های فعالیت مهدهای کودک، مراکز آموزشی توانبخشی، مراکز توانبخشی حرفه ای، آموزشی، تولیدی و حمایتی، توانبخشی و خدمات وابسته، بازپروری معتادان، آسایشگاه سالمندان، آسایشگاه معلولین، آسایشگاه های اعصاب و روان، جزء مراکزی هستند که شامل دریافت تسهیلات می‌شوند.

صحاف اضافه کرد: میزان پرداخت تسهیلات نیز به این شکل است که برای واحدهای کسب و کاری که فعال بوده و تعطیل نشده‌اند به ازای هر شاغل دارای پرونده بیمه تامین اجتماعی مبلغ ۱۲ میلیون تومان وام و برای واحد هایی که به اجبار تعطیل شده‌اند مبلغ ۱۶ میلیون تومان وام به ازای هر شاغل دارای پرونده تامین اجتماعی پرداخت می شود.

وی یاد آور شد: افراد واجد شرایط می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سامانه کارا مراجعه کنند تا پرونده آنها مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود : در صورتی که شاغل واحدهای مشمول از مقرری بیمه بیکاری در ماه های فروردین ، اردیبهشت و خرداد ۹۹ استفاده نماید، مشمول بهره مندی از این تسهیلات نخواهد شد.

این مقام مسئول افزود: شرط نداشتن چک برگشتی از شروط دریافت این تسهیلات برای متقاضیان و ضامنین نیز حذف شد.

کد خبر 23550

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک