شهر تهران|معتادین متجاهر رها شده در تهران کمتر از 10 هزار نفر هستند

مدیر بهزیستی شهرستان تهران با اشاره به اینکه شهر ری در حوزه معتادین متجاهر وضعیت خوبی ندارد گفت: مقوله اعتیاد را یک دستگاه به تنهایی نمی تواند حل کند.

به گزارش  روابط عمومی بهزیستی استان تهران به نقل از برنا، سید سعید آرام گفت: پیرو مصوبه ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، چندین دستگاه از جمله بهزیستی ، ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، نیروی انتظامی، دادگستری و دانشگاه علوم پزشکی ملزم به اجرای طرح ساماندهی معتادین متجاهر شده اند. مقوله ای که با ورود جدی نیروی انتظامی و دادگستری در هفته های اخیر به این عرصه سبب شد تا هجمه ها علیه سایر نهادهای دخیل در این حوزه بیشتر شود که در زمینه معتادین متجاهر به خوبی عمل نمی کنند. مقوله ای که با راه اندازی محل های جدید بازپروری تا حدودی برطرف شد.

 مدیر بهزیستی شهر تهران در خصوص مقوله معتادین متجاهر و محل نگهداری این افراد به  خبرنگار گروه اجتماعی برنا گفت: معضل معتادین متجاهر مقوله ای است که باید با کمک همه دستگاه ها ساماندهی شود. ما به دنبال ایجاد فضای مناسب برای نگهداری این افراد هستیم. عمده مشکل ما در حوزه معتادین مربوط به اطراف تهران و شهر ری است.

او افزود: ظرفیت هایی باید برای حل این مشکل ایجاد شود و بهزیستی به تنهایی از توان انجام آن  بر نمی آید از این رو سایر ارگان ها نیز وظایفی دارند.

آرام با اشاره به اینکه به همراهی نیروی انتظامی و قوه قضائیه برای ساماندهی معتادین متجاهر نیازمند هستیم، گفت: نیاز است امروز شهرداری به عنوان متولی اصلی مجموعه شهری و وزارت بهداشت به عنوان متولی اصلی درمان  به صورت جدی تر پای کار بیایند. هرچقدر افراد معتاد درمان شوند باز هم اگر در جامعه به عنوان بیکار بازگردند با همان چالش ها رو به رو خواهیم شد.

کد خبر 23371

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =

دسترسی سریع به سامانه های الکترونیک